Дніпро – лідер з доступності інформації

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи Дніпро – лідер з доступності інформації отключены

Зараз експерти та керівництво Державного агентства з питань електронного урядування вважають Дніпро одним із лідерів з публікації інформації у форматі відкритих даних

За цими показниками місто випередило Львів та Харків. Це стало можливим завдяки порталу відкритих даних – https://opendata.dniprorada.gov.ua, який недавно запрацював у Дніпрі. Ресурс містить інформацію про різні сфери життя міста: медицину, будівництво, транспорт, фінанси.

«Дніпровський сайт відкритих даних має зручний, зрозумілий інтерфейс. Нині на портал, що постійно оновлюється, завантажено вже близько сотні пакетів даних про діяльність міської адміністрації. Платформа стане у пригоді громадським активістам, журналістам, розробникам програмного забезпечення, а також усім, хто цікавиться діяльністю органів місцевого самоврядування. Водночас відкритий доступ до інформації дає можливість створювати різні корисні додатки. Наприклад, мобільну платформу для відстеження пересування міського транспорту. Також можна формувати статистику й аналізувати роботу депутатів. Громадськість може пропонувати свої варіанти щодо відкриття нових даних для поповнення ресурсу», – зазначила під час прес-конференції 21 липня в. о. заступника Бориса Філатова Яніка Мерило.

Як повідомила керівник напряму відкритих даних проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» Катерина Оніліогву, раніше відкриті дані в Україні розвивалися переважно на національному рівні. Але їхній найбільший потенціал – саме на місцевому.

Зазначимо також, що візуалізована інформація є й на «Відкритій мапі Дніпра». Тут можна знайти дані про понад 10 тис. міських об’єктів і установ – від кіосків і рекламних конструкцій до локацій запланованих ремонтів і анонсів міських заходів. До розробки корисних електронних новацій Дніпровська мерія активно залучає ІТ-волонтерів. Це дає змогу не лише створювати зручні для містян проекти, а й заощаджувати бюджетні кошти.

Поделиться: