У Дніпрі відкрилася виставка про геноцид ромів

  09.08.2017 23:27   -
Люди Суспільство

У Дніпрі відкрилася виставка «Геноцид проти ромів – пам’ятай, щоб протистояти»Експозиція розповідає про долю ромів, депортованих у часи Другої світової війни, – про це повідомили в управлінні культури, національностей і релігій облдержадміністрації.

На виставці представлені фотографії та документи ромів, депортованих до окупаційної зони Трансністрії в 1942-1944 роках. Під кожною світлиною – спогади людей, яким довелося покинути рідну домівку, бігти, полишивши все майно, пережити голод. За даними істориків, близько половини депортованих тоді загинуло через важкі умови життя.

Зібрати матеріали для виставки допомогла німецька спільнота «Освіта заради співпраці». Навесні 2016 року молодь різних національностей здійснила подорож до Румунії. Вони поспілкувалися з тими, хто вижив у депортації та став її свідком. Отриману інформацію використали під час створення виставки.

Виставку можна відвідати за адресою м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4, Центр «Менора», Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», 3-й поверх.

Музей згодом планує зробити першу в Україні постійну експозицію, присвячену геноциду ромів.

Попередня стаття: