ПАРКУВАТИСЯ В ДНІПРІ СТАНЕ ЗРУЧНІШЕ

1 месяц ago Zorya Комментарии к записи ПАРКУВАТИСЯ В ДНІПРІ СТАНЕ ЗРУЧНІШЕ отключены

В обласному центрі з’являться «перехоплювальні» майданчики, де можна безоплатно залишити авто

У місті планують створити низку «пере-хоплювальних» паркінгів, які знаходяться у пішій доступності до середмістя. Це – світова практика, яка дозволяє розвантажити центр від автівок. Також безоплатні місця облаш-тують подекуди уздовж проїжджої частини, де ПДД дозволяють паркуватися, але наразі водії ставлять автомобілі хаотично.

«Водії, які не знайшли вільного місця або бажають запаркувати авто безплатно, можуть зупинитися на «перехоплювальних» парковках і пройти квартал пішки до місця призначення», – розповідає директор КП «Міськавтопарк» Дмитро Омельченко.

Безплатні парковки, які будуть на балансі профільного комунального підприємства, матимуть розмітку, нанесену білим кольором, та відповідні дорожні знаки. Паркоматів на цих місцях не буде.

Наразі «перехоплювальні» паркінги вже облаштовано на чотирьох ділянках:

• просп. Дмитра Яворницького, 14 (район Історичного музею

ім. Д. Яворницького),

• просп. Дмитра Яворницького, 12а (район стоматологічної поліклініки № 1),

• просп. Дмитра Яворницького, 93 («Будинок профспілок»),

• вул. Юліуша Словацького (район Дніпропетровського обласного клінічного центру кардіології та кардіо-хірургії).

Також виконком міськради визначив такі майданчики для облаштування «перехоплю-вальних» паркінгів: вул. Ламана, 4 (наразі тут тривають роботи з облаштування); вул. Володимира Великого, 28; вул. Андрія Фабра, 7; просп. Поля, 2; вул. Старокозацька, 82 (паралельне паркування); вул. Княгині Ольги, 16; вул. Княгині Ольги, 22; Січеславська Набережна, 5д; вул. Столярова, 1; пл. Соборна, 7а; вул. Ливарна, 10; площа Успенська, 1; Січеславська Набережна, 7; вул. Херсонська, 5; вул. Троїцька (біля НВК № 33); Січеславська Набережна, 18; вул. Січеславська Набережна, 10; просп. Д. Яворницького, 95 (парк Глоби); вул. Челюскіна, 2д.

Загалом мерія разом з активними містяна-ми, урбаністами зі спільноти «Urban Dnipro» працює над концепцією паркувального простору в місті. Міська влада відкрита до пропозицій та зауважень мешканців міста, аби у питанні паркування врахувати побажання і водіїв, і пішоходів.

Діалог з громадськістю поступово приносить результати:

«Я був серед людей, незадоволених парку-вальним простором у місті, писав про це у Facebook. Але потім зрозумів, що треба бути конструктивним, – зазначає засновник спільноти «Urban Dnipro» Руслан Ширінов. – Власне, після цього з’явилася концепція, яку ми запропонували «Міськавтопарку», і нас почули. Так, наприклад, ми запропонували на деяких вулицях зробити паралельне паркування замість «ялинки», зі збереженням місця на тротуарах. Адже коли автомобілі паркуються паралельно, вони займають менше вуличного простору, водіям легше заїжджати…».

Володимир ХМАРА

Поделиться: