За два тижні нересту в області затримали майже 100 браконьєрів

  16.04.2021 17:23   -
Новини

У квітні на Дніпропетровщині запровадили обмеження на риболовлю – в регіоні розпочався нерест. Вже затримали майже 100 порушників. У браконьєрів вилучили 260 кг риби, 125 незаконних знарядь лову.

Про це повідомив заступник очільника області Максим Беспальчук.

-В регіоні через нерест діють суворі обмеження на вилов риби. Працюємо консолідовано – представники ОДА, рибоохоронного патруля, поліції, держекоінспекції, громадськості, – сказав Максим Беспальчук.

Він додав, що на Дніпропетровщині посилили патрулювання. Вперше долучили дільничих громад. Рейди проходять на водоймах, оптових та роздрібних ринках, трасах. Їх проводять неочікувано – і вдень, і вночі.

-Все це дає результат. Дотримання правил нересту контролюємо жорстко, не дивлячись на прізвища, звання, посади порушників. Розуміємо: спасіння риби – це порятунок для річок, – додав заступник голови ОДА. 

За два тижні нересту в регіоні затримали майже 100 «чорних рибалок».

-Маємо затримання серйозних груп браконьєрів. Наприклад, цієї ночі в Нікополі вилучили 330 кг раків, – розповів заступник начальника Головного управління Нацполіції у Дніпропетровській області Володимир Богоніс. 

На порушників природоохоронного законодавства чекають штрафи. Або навіть кримінальна відповідальність.

-Штраф – до 510 грн за одну рибину. Або якщо збитки завеликі – позбавлення волі строком до 3 років, – зазначив начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області Василь Волков. 

Нерест триватиме від 50 до 70 днів – в залежності від типу водойми.  У цей час заборонено користуватися рибацьким човном, сіткою, електроловами та вибухоприладами, полювати під водою. Можна рибалити з берега однією вудкою на один гачок. Вага вилову не має перевищувати 3 кг.

Про порушення правил риболовлі під час нересту можна повідомляти на гарячу лінію: 096 400 02 50. 

Поділитись: