На Дніпропетровщині розпочали вакцинацію маломобільних мешканців

  16.04.2021 17:28   -
Новини

В області розпочалася вакцинація препаратом китайського виробництва CoronaVac. Медичні бригади імунізують на дому маломобільних мешканців. А ще людей, які за ними доглядають.

Про це повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Тетяна Квітницька.

-Як тільки в область прибула нова вакцина, її одразу ж отримали мобільні бригади. Медики вирушили додому до тих, хто самостійно не може дістатися пунктів щеплень. Першим імунізацію маломобільних людей розпочав Дніпро. Слідом доєдналися інші міста, – зазначила Тетяна Квітницька. 

Китайською вакциною вже щепили на дому 25 родин регіону. Працюють 12 мобільних бригад. Вакцинують людей з інвалідністю та родичів, які за ними доглядають.    

Родині Литвин із Дніпра вакцинуватися запропонував сімейний лікар. Батьки виховують 24-річну доньку Олександру. У дівчинки ДЦП. Дістатися до пункту вакцинації проблематично, тож мобільна бригада приїхала додому.

Спочатку – короткий інструктаж. Медпрацівники розповіли про можливу реакцію організму на щеплення. А ще поміряли температуру та взяли письмову згоду на вакцинацію.

-Було не страшно і зовсім не боляче. Наче комариний укус, – поділилася враженнями Олександра Литвин. 

Мама дівчини розповіла, що їх сім’я записалася буквально два дні тому. І ось родину вакцинували. Разом вже чекають на друге щеплення.

-Багато наших знайомих тяжко хворіли коронавірусом. Це страшно. Хочеться такого уникнути. Тому ми за вакцинацію, – сказала Тетяна Литвин. 

Після уколу пацієнти ще півгодини знаходились під наглядом медиків.

-Ми понад місяць вакцинували препаратом CoviShield. Ніяких ускладнень не виникало. CoronaVac так само добре переноситься, – запевнила лікарка мобільної бригади Ірина Чиж. – Сподіваємося, активна кампанія з вакцинації допоможе зупинити третю хвилю коронавірусу.

Найближчим часом китайським препаратом CoronaVac розпочнуть імунізацію освітян, залучених до ЗНО.

Загалом Дніпропетровщина отримала понад 11,5 тисяч доз CoronaVac/Sinovac Biotech.

Поділитись: