В області вже утворилися 72 об’єднані територіальні громади

9 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи В області вже утворилися 72 об’єднані територіальні громади отключены

Дніпропетровщина – національний лідер за кількістю територіальних громад. Зараз їх уже 72. Серед новостворених – Слов’янська та Брагинівська.

– Дніпропетровщина – гарний приклад для інших областей, як проводити реформу децентралізації. Перехід до нової системи адміністрування, у першу чергу, – благо для людей. Мешканці сіл самі вирішують, з якими населеними пунктами бажають об’єднатися. Від такої кооперації вони отримують багато переваг – і самостійність у прийнятті рішень, і додаткові фінансові можливості, – зазначили в департаменті економічного розвитку ДніпроОДА.
Слов’янську ОТГ утворили у Межівському районі. Об’єдналися дві сільради – Зорянська та Слов’янська. Загалом – 11 населених пунктів. Там мешкають 4 тисячі людей. Працюють чотири школи, три дитсадки, дві амбулаторії та два ФАПи. Є своя станція швидкої допомоги.
Тепер територію Межівського району стовідсотково покривають громади. Загалом таких в області вже чотири.
Нова громада – Брагинівська – тепер і у Петропавлівському районі. Вона об’єднала 18 населених пунктів Брагинівської, Олександропільської, Осадченської та Хорошівської сільських рад. В ОТГ – майже 4,2 тисячі мешканців. На території діють три школи, два дитячі садочки, три амбулаторії та стільки ж ФАПів.
– Територіальні громади області утримують національне лідерство і за фінансовою спроможністю. Кошти вони вкладають у розвиток інфраструктури села. А це – і осучаснені вулиці з енергозберігаючим освітленням, і оновлені школи, амбулаторії, дитсадки та клуби, – додали в департаменті.
Нині на Дніпропетровщині – 72 ОТГ. Дві з них утворилися навколо міст обласного значення – Покрова й Марганця. Серед районів повністю охоплені громадами території Апостолівського, Межівського, Павлоградського та Широківського.

Поделиться: