В області працюють 47 центрів допомоги людям похилого віку

11 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи В області працюють 47 центрів допомоги людям похилого віку отключены

Майже 70 тисяч мешканців області – люди похилого віку, які потребують соціальної допомоги, не можуть самостійно дістатися амбулаторії, перукарні чи комунальних служб. Для них працюють спеціальні територіальні центри – в області 47 таких осередків соціального обслуговування.  

– Працівники територіальних центрів допомагають самотнім пенсіонерам. Соціальні послуги надають безкоштовно, якщо людина не має дітей або якщо вони виїхали на постійне місце проживання за кордон, – зазначили в департаменті соцзахисту населення ДніпроОДА. – Так, за останній рік мешканці області похилого віку отримали понад 5,5 млн соціальних послуг.

Серед послуг для людей похилого віку – «Мультидисциплінарна команда». Незамінна для лежачих, які не можуть, приміром, самостійно піти заплатити за комуналку чи потребують допомоги в оформленні документів. До таких людей виїжджає ціла група відповідних фахівців.

У деяких терцентрах є і пункти прокату – милиць, візків, ходунків.

– У людей похилого віку нерідко трапляються перелами, приміром, шийки стегна. Або вони заново навчаються ходити після інсульту. У центрах вони можуть взяти приладдя в оренду. Тільки минулоріч там допомогли понад 2 тисячам таких мешканців, – додали в департаменті.

Адреси та телефони територіальних центрів, що діють на Дніпропетровщині, можна знайти за посиланням: https://adm.dp.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/tercentri_01012020.pdf.

Поделиться: