В області понад 1,5 тисячі особливих дітей відвідують звичайні школи та дитсадки

  29.10.2019 22:10   -
Новини

Дніпропетровщина утримує лідерські позиції у запровадженні інклюзивної освіти. Нині в області вже 343 школи, в яких разом із однолітками навчаються майже 1,4 тисячі хлопчиків і дівчат з особливими освітніми потребами. Ще близько 200 таких дітей відвідують звичайні дитсадки.

-Інклюзія відкрила нові можливості для соціалізації особливої малечі. Раніше такі діти могли відвідувати лише спеціалізовані заклади. Натомість тепер для них створюють комфортне освітнє середовище у звичайних школах та дитсадках. Вони можуть спілкуватися з однолітками та набувати навичок, які стануть у нагоді в майбутньому, – зазначили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.
Нині в області – майже тисяча інклюзивних класів та 122 дитсадкові групи. Найбільша кількість таких освітніх осередків – у Дніпрі та Кам’янському.
-Маємо позитивну динаміку. За рік кількість інклюзивних класів у школах зросла на 60%, груп у дитсадках – у 4 рази, – сказали в департаменті.
У навчальних закладах особливій малечі допомагають адаптуватися асистенти вчителів та вихователів. Для таких дітей створюють куточки комфортного освітнього середовища – ресурсні кімнати та медіатеки.
Там особливі учні можуть відпочити, пограти, почитати книжку. З ними займаються психолог та педагог. Проводять фізкульт-хвилинки, навчають побутовим навичкам. Приміром, розігріти їжу в мікрохвильовці, зробити бутерброд або заварити чай.
Загалом на Дніпропетровщині – 125 ресурсних кімнат та медіатек. Перші такі осередки з’явилися у Петриківській опорній школі. Наразі їх облаштовують в усіх закладах під час реконструкції.