У Дніпрі змінили правила конкурсу підтримки ОСББ та ЖБК

  21.11.2017 16:25   -
Новини

конкурсу зі співфінансування цих установ внесено зміни. Про це на прес-конференції повідомив начальник відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднань громадян департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Сергій Іванченко.
– Ми провели аналітичну роботу, зустрілися з головами ОСББ та ЖБК. Від них ми отримали інформацію про те, що їм не подобалося, які у них існують проблеми, – зазначив Сергій Іванченко.
Керівники вищезазначених організацій скаржилися, що не можуть закінчити роботи вчасно. У 2017 році конкурс провели навесні. А до холодів домовласники не встигли виконати деякі ремонти. Також була відсутня прозорість щодо проведення конкурсу, а старі ОСББ та ЖБК завдяки досвіду частіше здобували фінансування, ніж новостворені. Нарікали і на відсутність зворотнього зв’язку.
Усі зазначені недоліки проаналізували та виправили. Тепер із заявкою необхідно обов’язково надавати кошторис проекту. Також співфінансування ініціативи може відбуватися і за депутатські кошти. Строк подання заявок змінено: тепер, наприклад, щоб роботи було проведено у 2018 році, заявку потрібно подати до 30 листопада 2017 року.
– Що стосується новостворених ОСББ, то вони не такі досвідчені, як старі об’єднання, тому ми їх розділили. Тобто ми розподілили кошти навпіл: молоді ОСББ до трьох років конкурують з молодими, старі – зі старими, – зазначила автор змін до правил конкурсу Анжеліка Пилипенко.
Крім того, тепер для проведення конкурсу запустили сайт (http://osbb.dniprorada.gov.ua/). На ньому керівники ОСББ та ЖБК можуть подати заявку на співфінансування чи знайти необхідну інформацію щодо конкурсу та необхідних документів для участі.
Нагадаємо, у Дніпрі функціонує програма підтримки ОСББ та ЖБК. Вона передбачає спільне фінансування проектів: певний процент виділяють з міського бюджету, решту – сплачують домовласники.
Наразі у Дніпрі працює 937 ОСББ та 270 ЖБК. З них приблизно 40% у 2017 році подавали до міськради заявки на співфінансування проектів.