У Дніпрі відкрився перший туристичний форум

  08.06.2019 04:16   -
Новини

У Дніпрі стартував перший туристичний форум «Dnipro Region Туризм». На ньому протягом двох днів розмірковуватимуть, як додати регіону привабливості. Розкриватимуть туристичний потенціал області зо два десятки експертів, серед яких – провідні краєзнавці, історики, архітектори, урбаністи, дизайнери.

У програмі – дискусії, семінари, презентації. Вхід вільний, долучитися можуть усі охочі.
– Дніпропетровщина – приваблива в туристичному сенсі. На теренах області багато цікавих об’єктів, унікальних знахідок, архітектурних пам’яток. Однак, на жаль, потенціал нашого краю не достатньо розкритий. Навіть місцеві мешканці не знають про всі місця, які варто побачити. Аби розставити туристичні акценти, організували дводенний форум. На цьому комунікаційному майданчику висловити свої думки можуть всі охочі, – наголосила радник голови ДніпрjОДА Ольга Горб.
Якщо регіон цікавий у туристичному плані, він вабитиме не тільки туристів, а й інвесторів, переконана вона.
У перший день заходу науковці, історики, журналісти, екскурсоводи, підприємці, дизайнери розмірковували про історично-культурний спадок області та її брендування.
– Так склалося, що культурний туризм асоціюється, здебільшого, зі Львовом та Києвом. Однак кожен регіон має свою історію і легендарну складову, яку можна конвертувати в туризм. Дніпропетровщина – один з не надто розкручених регіонів, який має великий потенціал. Ця територія є осередком українського козацтва. Серед унікальних пам’яток – скіфські кургани, – розказав історик та журналіст Радіо Свобода Сергій Громенко.
На форум приїхали представники різних населених пунктів області. Кожен район і місто дихають унікальною історією. Зокрема, у Кривому Розі є попит на такий вид туризму, як промисловий.
– Індустріальний туризм почали розвивати на Кривбасі у 2013 році. На сьогодні в місті існує 80 індустріальних маршрутів, щороку кількість бажаючих пройти ними збільшується. Туристи можуть відвідати гірничо-добувні підприємства, зазирнути на гігант «Арселор Мітал», – сказала начальник відділу Киворізької міськради Ірина Червона.
Почесний гість форуму – американський історик, професор Йоханан Петровський-Штерн. Автор монографій з історії й культури євреїв Східної Європи. Номінований на Пулітцерівську премію.
Про туристичні цікавинки можна дізнатися й 8 червня. О 10:00 в Музеї українського живопису розпочнуться презентації найцікавіших туристичних місць області. У той самий час стартують семінари з маркетингу, архітектури, розробки та впровадження регіональних туристичних маршрутів.