У Дніпрі школярів привчають до сортування сміття

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі школярів привчають до сортування сміття отключены

У Дніпрі для учнів почали проводити лекції, як правильно збирати та сортувати сміття, під назвою «Чиста школа – чисте довкілля». Таку роботу організував департамент екологічної політики Дніпровської міської ради спільно з волонтерами.

На першому етапі проєкту обрали 10 закладів освіти, у яких проводитимуться уроки на згадану тему. Міська влада має на меті таким чином сформувати культуру поводження з відходами у Дніпрі. І почала саме з мешканців шкільного віку.
– У рамках нашої міської комплексної екологічної програми постійно проводимо просвітницьку роботу щодо необхідності роздільного збирання та сортування сміття, зокрема і серед навчальних закладів міста. Це її новий черговий етап. Питання сміття, його накопичення, вплив на екологію є досить актуальним не лише для Дніпра, країни, а й планети в цілому. Тому вважаємо, що привчання дітей змалечку до культури правильного поводження зі сміттям обов’язково дасть позитивний результат у поліпшенні екологічної ситуації в майбутньому, – сказав директор департаменту екологічної політики міської ради Олег Семенко.
Перший заклад освіти, де провели відкриті лекції, – школа № 23.
– Приємно, що наш заклад серед перших, де почали проєкт «Чиста школа – чисте довкілля». Сьогодні лекції відбулися для учнів 2-го та 11-го класів. Зокрема другокласники до цього уроку підготувалися заздалегідь. Кожна дитина на цей урок принесла з дому торбинку з різними видами відходів – це вироби з паперу, пластику, скла, – щоб правильно їх сортувати. Таке навчання обов’язково необхідне, – підкреслила директорка школи № 23 Наталія Квятковська.
Зі свого боку одна зі спікерок, волонтерка Марія Токар, яка представляє громадську ініціативу «Альтернатива для України», розповіла, – лекції для школярів розроблені таким чином, щоб дітям різного віку було цікаво сприймати інформацію.
– Наприклад, школярам молодшої школи про сміття, його роздільне збирання та сортування, вплив на навколишнє природнє середовище розповідали не лише в усній формі, а показували спеціальний мультик. Окрім того, у цей процес залучали ігрову форму роботи. А для учнів старшої школи лекція була із презентацією. Також старшокласникам вручили спеціальну брошуру, де наочно розписано про правила сортування відходів. Зрозуміло, сміття є частиною нашого життя і нікуди ми від нього не дінемося, але людство може поліпшити екологічну ситуацію, пов’язану з відходами, зменшивши їх обсяги. Тому і розповідаємо, як цього досягти, а також, як правильно збирати та сортувати сміття. Тішить, що бачимо зацікавленість серед школярів, їхню стурбованість цією темою, – додала волонтерка.

Поделиться: