У Дніпрі провели зустріч головних лікарів з приводу медреформи

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі провели зустріч головних лікарів з приводу медреформи отключены

Вже у квітні 2020-го в Україні стартує другий етап медреформи. Лікарні фінансуватимуться за принципом «гроші ідуть за пацієнтом». Це означає для людей – нарешті по-справжньому безкоштовні якісні медпослуги, для медиків – нове обладнання та підвищені зарплати.
Проте успішність впровадження нововведень здебільшого залежатиме від мудрого управління керівників закладів. За нових умов головний лікар фактично трансформується на господарника. Про це стало відомо на першій колегії з питань другого етапу реформування охорони здоров’я, яка відбулася у ДніпроОДА.
-Зі старту другого етапу медреформи кожний головний лікар фактично стане господарником. Він має вміти розраховувати та планувати бюджет, підбирати висококваліфікованих фахівців, впроваджувати новітні методики лікування, вчасно модернізувати обладнання. Лише за таких умов лікарня користуватиметься попитом у пацієнтів, а отже, отримуватиме більше державних коштів і зможе витримати конкуренцію. Сьогодні розпочали серію зустрічей із головними лікарями, аби роз’яснити їм, як працювати у нових умовах, – зазначив директор обласного департаменту охорони здоров’я Валерій Сердюк.
Наразі лікарні вторинної та третинної ланок готуються до другого етапу реформи. Вони перетворюються на некомерційні комунальні заклади. Одночасно в області створюється єдиний госпітальний округ і формується стратегія трансформації медицини. Згідно з цим вектором і розвиватимуться лікарні.
– Вдячний за таку корисну зустріч. Маю багато робочих питань і щодо нових пакетів медпослуг, і програми медичних гарантій. Найбільше турбує поява нових спеціальностей – фізичний терапевт, лікар з фізичної та медичної реабілітації. Хотілося б прояснити для себе специфіку їхньої роботи, – поділився учасник, генеральний директор Дніпропетровського обласного спеціалізованого реабілітаційного центру в Солоному лимані Ігор Чабаненко.
На зустріч до Дніпропетровської ОДА завітали головні лікарі медзакладів вторинної та третинної ланок Дніпропетровщини. Загалом понад 170 учасників.

Поделиться: