У Дніпрі провели публічне обговорення проєкту бюджету міста на 2020 рік
1 листопада у Дніпровській міській раді в рамках бюджетних слухань обговорили проєкт кошторису міста. До обговорення головного фінансового документа долучилися представники департаментів, управлінь, комунальних підприємств міської ради, депутати, а також громадськість.
Проєкт бюджету Дніпра на 2020 рік представив заступник мера, директор департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Володимир Міллер. Кошторис є цілком збалансованим і становить 13 млрд грн. Власні доходи у порівнянні з 2019 роком збільшуються на 500 млн грн, тобто до майже 10,5 млрд.
За словами посадовця, серед нового у бюджеті – зміна порядку фінансування державних соціальних виплат: якщо раніше частина з них проходила по лінії профільного департаменту як державна субвенція, то зараз адресати отримуватимуть їх напряму. Також у проєкті бюджету зменшується державна субвенція на будівництво метрополітену, але це передбачено графіком.
Серед проблемних питань – відсутність у планових джерелах доходів акцизу на паливо, який тепер планується напряму направляти до державного бюджету. Водночас найбільш гостро зараз стоїть проблема дефіциту державної освітньої та медичної субвенції у загальній сумі 2 млрд грн.
Щодо галузі освіти, попередній уряд ухвалив дві постанови, які передбачають підвищення у 1,5 раза заробітної плати педагогічним працівникам, у тому числі вихователям дитсадків і тренерам спортивних шкіл. При цьому наразі не змінена формула фінансування відповідної державної субвенції. Вона покриває лише 200 млн грн із 1 млрд. По інших працівниках галузі приріст у заробітній платі – 310 млн грн.
– На медичну галузь маємо державну субвенцію у 200 млн грн, яка враховує роботу вторинної медичної ланки лише на перший квартал. Це при тому, що тільки на заробітну плату на цей період необхідно 240 млн грн. Якщо на державному рівні влада збільшує навантаження на делеговані повноваження, то повинна зростати і державна субвенція або мають надаватися компенсаторні механізми. Ані того, ані іншого наразі нема. Тому, якщо вийде так, що при ухваленні державного бюджету необхідних змін не побачимо, то врешті винаходитимемо фінансування, оскільки це захищенні статті бюджету. Але при цьому необхідно розуміти, що страждатимуть інші галузі, тобто перерозподілятимемо кошти, а значить менше ремонтуватимемо доріг, об’єктів благоустрою, будинків тощо, – наголосив Володимир Міллер.
Після загального обговорення постійна бюджетна комісія впродовж листопада працюватиме над проєктом бюджету, заслуховуватиме одержувачів тих чи інших статей видатків, вноситиме правки. Остаточний документ планується ухвалити на сесії міськради 4 грудня.