У 2019-му донори області сдали 23 тисячі літрів крові

5 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У 2019-му донори області сдали 23 тисячі літрів крові отключены

Торік донори Дніпропетровщини допомогли врятувати життя майже 27 тисяч людей. Як повідомили в обласному департаменті охорони здоров’я, небайдужі мешканці області здали 23 тисячі літрів крові.

– Завдяки активній громадянській позиції мешканців регіону Дніпропетровщина завжди має необхідний запас донорської крові. Вона допомагає рятувати тисячі життів щороку, – розповіла головний лікар обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк. – Переливання роблять по всій області. У важких випадках пацієнтів доставляють до Дніпра – до лікарень Мечникова, швидкої допомоги, перинатального центру, центру ім. Руднєва, обласної дитячої лікарні.

За словами Антоніни Сердюк, добровільні помічники області здають кров не лише для тих, хто постраждав в аварії або тяжко захворів. У 2019 році донори допомогли врятувати понад півсотні поранених бійців АТО/ООС.

– Своєю кров’ю поділилися з пораненими захисниками 658 людей, – уточнила головний лікар обласної станції переливання крові. – Вона допомогла врятувати 56 бійців.

Загалом на Дніпропетровщині – понад 54 тисячі донорів, з них більше 10 тисяч – почесних, 24 заслужених і один Герой України, який здавав кров понад півтисячі разів.

Приєднатися до благородної справи може будь-який громадянин України, старший за 18 років та без медичних протипоказань. Для цього потрібно прийти з паспортом та ідентифікаційним кодом до Дніпропетровської обласної станції переливання крові за адресою: Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 17.

Поделиться: