Шестирічна Соломія з Дніпра збирає гроші для українських захисників, граючи на флейті

  29.04.2022 15:10   -
Новини

Шестирічна Соломія Реут з Дніпра збирає гроші для українських “супергероїв” Збройних сил України, граючи на флейті. Сьогодні вона знов вийшла на Європейську площу, щоб заграти улюблені мелодії та зібрати кошти для захисників

З 24 квітня шестирічна Соломія Реут з Дніпра збирає гроші для українських «супергероїв» Збройних сил України, граючи на флейті. Як розповіла мама маленької волонтерки, грати на сопілці, щоб допомагати нашим захисникам, було ініціативою доньки.

Ксенія Реут, мати Соломії: «Сіли і подумали, чим же ми можемо допомогти, як ми можемо назбирати гроші. І вона запропонувала: «Матуся, давай я буду грати на флейті». Ми розписали репертуар її, назбиралося 7 пісень і гімн. Його вона ще не знала і вирішила, що головну пісню треба вивчити».

Проходячи повз, люди із захопленням спостерігають за грою Соломії. Деякі навіть підходять фотографуватися, як зі справжньою зіркою.

Артем Степаненко, дніпрянин: «Не вперше побачив, але враження правильне, адже патріотичне виховання. Ви знаєте, не агресивне і не пропаганда. А патріотизм – це любов до своєї держави, а не ненавість до якихось інших країн. Патріотичне виховання має бути, тому що є в нас, в українцях, щось особливе, якась ментальна позиція, яку хочеться зберегти».

Ксенія з донькою з перших днів долучилися до лав волонтерів

Ксенія Реут, мати Соломії: «Вона знала з народження хто наш ворог. Тому ми дуже швидко організувалися, почали одразу волонтерити. На початку робили коктейлі Молотова, долучалися до дніпровської “Швейної роти”, збирали гроші разом з іншими людьми, і вирішили зробити щось глобальніше».

Половину суми, необхідної для купівлі “броніка”, пожертвували небайдужі після того, як в соцмережі зявились світлини дівчинки із флейтою. Загалом Солі із мамою вдалося зібрати близько 118 тисяч гривень.
Займається Соломія музикую лише пів року, але за цей час опанувала інструмент досить добре.

Соломія Реут, волонтерка: «З того, як я почала грати на флейті – це я пішла в музичну школу, і меня дуже подобається там грати на флейті, і тому я почала грати на флейті на вулиці для наших…. “Супергероям” на броники, я мала на увазі».

5 бронежилетів вона разом з батьками вже відвезли до волонтерського центру “Січеславська Просвіта”, вони допоможуть передати бронежилети на передову.

Сергій Тютюнник, голова Дніпровської міської «Просвіти» в “Січеславська Просвіта”: «Я побачив, що ініціатива була від члена «Січеславської Просвіти» Ксенії Реут, разом із своєю донечкою, по збору коштів. І вони, звісно, з нами скоординувалися. Завтра на 8 ранку я їду в одну з військових частин, яка бере безпосередню участь у військових діях, і передамо їм. Не перший раз передаємо солдатам ці броники».

Невідомо, кому з українських “супергероїв” дістанеться бронежилет від Соломії, але в кожен вона поклала листівку с побажаннями та теплими словами.

«Любий «супергерой», хай цей бронежилет захистить тебе. Повертайся з перемогою. Я тобі Дякую. З любов’ю, Соломія».

Зараз потреба на броники вже закрита, але Соломія з мамою продовжать збирати гроші на потреби захисників – тепловізори, прилад нічного бачення, а також допомагати фонду «Повернись живим». Допомогти Соломії можете і ви. 

Источник: ДніпроTV

Поділитись: