Об’єднані громади області – лідери за рівнем фінансової спроможності

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Об’єднані громади області – лідери за рівнем фінансової спроможності отключены

Експерти офісу реформ при Мінрегіоні проаналізували бюджети 665 об’єднаних громад України за дев’ять місяців 2018 року і порівняли їх з минулорічними. За окремими показниками лідерство утримують ОТГ Дніпропетровської області, – про це повідомила прес-служба ДніпроОДА.
– За рівнем фінансової спроможності ОТГ області утримують лідерство у всеукраїнському рейтингу, – зауважили у прес-службі.
Загальний рейтинг формували на підставі аналізу чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності ОТГ: власні доходи на одного мешканця, динаміка надходжень місцевих податків і зборів, рівень дотаційності бюджетів та питома вага видатків на утримання апарату управління.
Зокрема, цьогоріч власні доходи на одного мешканця Слобожанської ОТГ становлять 15,7 тисяч гривень. Це найкращий бюджетний показник серед громад із чисельністю від 10 до 15 тисяч жителів. Лідерство громада утримує вже третій рік поспіль.
Вербківська ОТГ – на другій сходинці у групі від 5 до 10 тисяч мешканців. Тут на одного жителя приходиться 11,2 тисяч гривень.
У Троїцькій ОТГ власні доходи на одного мешканця – 17,9 тисяч гривень. Вона – абсолютний лідер серед громад з кількістю населення до 5 тисяч осіб.
Найкращу динаміку у сегменті надходжень місцевих податків і зборів демонструє Гречаноподіївська громада. У неї найвищий показник приросту – у 7,3 рази. На другому місті – Новолатівська ОТГ.
За результатами моніторингу, за деякими показниками до десятки національних лідерів увійшла й Богданівська об’єднана громада.
Оцінку фінансової спроможності 665 ОТГ України провели на підставі експертного аналізу місцевих бюджетів за три квартали 2018 року.

Поделиться: