Найкращою світлиною 2019-го стала фотографія Миколаївського собору

  03.01.2020 19:58   -
Новини

Щороку на фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки» визначають найкращі світлини пам’яток нерухомої культурної спадщини за регіонами. У 2019-му на першому місці у Дніпропетровській області опинився знімок, який зробила Гіляна Маглінова. На фото – Миколаївський собор, що у Кам’янському.

– У 2019 році Вікісховище поповнили майже 850 фото нашого регіону. За перемогу в номінації «Найкраща світлина Дніпропетровської області 2019» боролися 22 конкурсанти. Та відзначили знімок Миколаївського собору, або Собору святого Миколая Чудотворця, автор якого – Гіляна Маглінова, – розповіли в управлінні культури, національностей та релігій облдержадміністрації.
«Вікі любить пам’ятки» – найбільший фотоконкурс у світі. Його мета – зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії.
У 2019 році в Україні конкурс проводився увосьме. Понад 330 авторів подали майже 32 тисячі знімків – найбільше серед 48-ми країн учасників. До ТОП-10 увійшли світлини пам’яток культури, розташованих у Чернігівській, Чернівецькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській областях, Криму та Києві. Ці фотографії представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу.