Міжнародний фестиваль театрів ляльок повертається у Дніпро в новому форматі

11 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Міжнародний фестиваль театрів ляльок повертається у Дніпро в новому форматі отключены

Понад 10 тисяч глядачів, 56 вистав і 40 театрів з різних куточків України та з-за кордону – такі підсумки трьох років існування Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Дніпро Паппет Фест». За цей час пройшли найкращі вистави як для дорослого глядача, так і для сімейного перегляду. І щоразу – переповнені зали.

– Мистецтво театру ляльок має величезний відгук у серцях дніпровських глядачів. Я вважаю, що це найдобріший фестиваль. Крім цього, ми ламаємо стереотип, що театр ляльок – це лише для дітей. Насправді це дуже серйозне мистецтво. Так, наприклад, цьогорічний фестиваль відкриє вистава «Гамлет», – зазначив заступник міського голови Олександр Шикуленко.
Цьогорічний четвертий фестиваль «Дніпро Паппет Фест» відбудеться вже у новому форматі – вистави йтимуть протягом усього театрального сезону 2019 – 2020.
– Тепер фестиваль триватиме постійно. Адже раніше ми чули від глядачів сумні коментарі, бо не всі встигали подивитися вистави, які бажали. А оновлений формат дозволить дніпровському глядачеві так планувати свій час, аби відвідати усі спектаклі фестивалю, – додав керівник художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.
Відкриє «Дніпро Паппет Фест» вистава Харківського державного академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва «Гамлет». Цей спектакль уперше покажуть за межами рідного міста. Він відбудеться 11 листопада о 18:30 у Палаці дітей та юнацтва (вул. Набережна Перемоги, 5).
– Протягом театрального сезону ми плануємо, що на дніпровських сценах відбудеться 8-9 вистав. Зараз ми вже маємо домовленості з театрами Львова, Черкас, Миколаєва та Гданська (Польща). Ведемо перемовини і з іншими театрами з-за кордону, проте поки не розкриватимемо усіх карт. Однією з особливостей цьогорічного фестивалю також стало те, що вистави здебільшого орієнтовані на дорослого глядача – лише два спектаклі будуть для сімейного перегляду, – розповідає керівник фестивалю, директор комунального закладу культури «Дніпровський міський театр ляльок «Театр актора і ляльки», заслужений діяч мистецтв України Валентин Фетісов.
У свою чергу голова міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів Олександр Шароваров додав, що «Дніпро Паппет Фест» не має аналогів в Україні.
– Фестиваль, який триває цілий рік, – це свято. Це нова форма для України, яку запропонував Валентин Фетісов, і яку підтримали. Тут покажуть справжні «перлини». Тому, я вважаю, що дніпровський глядач буде задоволений, – зауважив Олександр Шароваров.

Поделиться: