Куди тікати Коломойському?

  22.07.2021 14:14   -
Новини

Поки триває розслідування ізраїльської поліції проти Ігоря Коломойського, все більше українців вважають, що олігарха варто притягнути до відповідальності в Україні. Більше того, запасний вихід закрили: після оголошення Коломойського у розшук, рятівний Ізраїль для олігарха – під замком. Куди тікатиме олігарх – шукаємо відповідь у наступному матеріалі.

Ізраїльська поліція ініціювала розслідування проти олігарха Ігоря Коломойського: йому, і декільком його соратникам, приписують шахрайство. Правоохоронці повідомляють, що у 2019 скандальний мільярдер не виплатив білоруському бізнесмену Миколі Вороб’ю 20 мільйонів доларів за вугілля. Афільована до Коломойського компанія «Sanderlyn» паливо взяла, українському “Центренерго” його перепродала, а після – оголосила себе банкрутом і рахунок свій не сплатила. Подібні методи «співпраці» для Коломойського – регулярна практика ведення бізнесу, вважають політологи.

– Грати в бізнес разом із Коломойським можуть ті, хто виграє в руську рулетку, – розповідає політолог Олександр Кочетков.
– Тобто ви хочете сказати, що він занадто небезпечний гравець?
– Так, він в бізнесі такий, що з ним майже завжди втрачаєш.

За інформацією ЗМІ, в Ізраїлі олігарх вже неодноразово переховувався від закону, виправдовуючись сімейними справами. Зараз же в’їзд до цієї країни для Коломойського – великий ризик. Сам Ігор Валерійович підтверджує: він громадянин України, Кіпра та Ізраїлю.

“А в конституции написано, что запрещено двойное гражданство. А тройное не запрещено”.

Віктор Таран, політичний експерт, практикуючий політтехнолог: “Поки кримінальна справа не завершена і слідство не завершене, то Коломойський може їздити в Ізраїль, хоча я сумніваюсь, що він туди поїде. Тому що, якщо він туди поїде, то його одразу чекатиме допит. І це не українське ДБР. Туди прийдеться піти і дати відповіді на питання”.

Крім Ізраїлю, нагадаємо, Коломойського розшукують і США. ФБР все ще розслідує відмивання олігархом коштів, які він вивів з “ПриватБанку” шляхом шахрайства і придбання нерухомості в різних штатах. П’ятого березня США запровадили санкції проти олігарха, а державний секретар Штатів, Ентоні Блінкен, виступив із заявою про зловживання Коломойським політичним впливом на Україну.

Ентоні Блінкен, державний секретар США: “В якості офіційного губернатора Дніпропетровської області, з 2014 по 2015 рік Коломойський був причетний до корупційних дій, що підривали верховенство права та віру української громадськості в демократичні інститути та державні процеси свого уряду, включаючи використання його політичного впливу та офіційного статусу задля особистої вигоди».Олександр Кочетков, політолог: “Що стосується правосуддя США, так, йому треба обов’язково шукати якихось можливостей. Йому дуже важко буде від правосуддя Сполучених Штатів заховатися, і в тому ж Ізраїлі це не вийде. Мабуть, тому він намагається орієнтуватись на Росію, бо вважає, що єдиний, хто може його вберегти від американського правосуддя – це як раз Росія”.

США санкції ввела, а Україна – ні. Тиждень тому РНБО оприлюднив новий санкційний список.

Олексій Данилов, секретар РНБО: “Ані Коломойського, ані Деркача, ані Дубинського в цьому списку на даний момент немає. Що буде на наступних засіданнях – ми вас проінформуємо».

Чому ж Коломойський у санкційний список не потрапив?

Віктор Таран, політичний експерт, практикуючий політтехнолог: “Чому він потрапив до санкційних списків США – це очевидно. Мабуть тому, що там добре працює правоохоронна система. Якщо вони бачать факти, які можуть свідчити про корупцію, відмивання грошей, то вона працює. А от те, чому українська правоохоронна система це відмовляється бачити – то в мене дуже багато питань”.

Отже США, Ізраїль, а тепер і мер Дніпра, Борис Філатов, звинувачують Ігоря Коломойського у корупції і шахрайстві — олігарх не виплатив міському голові кошти за придбану частку інформагенства УНІАН.

Борис Філатов, міський голова Дніпра: “Як завжди, знову відзначився Ігор Валерійович Коломойський. Людина, яка з самого страшного олігарха перетворилась на смішного персонажа, який тепер сидить один у порожньому офісі, куди ніхто не приходить і навіть не дзвонить. Ігор Валерійович, досить використовувати журналістів кращого (в минулому) інформаційного агентства у якості військовополонених. І, будь ласка, розрахуйтеся за мої особисті 25 відсотків “УНІАН”, які Ви у мене вкрали за генеральною довіреністю, оформленій на Вашу людину. Вам скільки потрібно нагадувати, що борги треба повертати?”

Віктор Таран, політичний експерт, практикуючий політтехнолог: “Свого часу Коломойський, коли характеризував стиль управління своїм бізнесом, сказав крилату фразу про те, що борги платять тільки боягузи”.

Низка руйнівних для іміджу Коломойського подій обернулась мільярдеру втратою рейтингів – у 2021 році він опустився з 6-ої до 9-ої позиції найвпливовіших людей України. Переховування від правосуддя, як видно, таки впливає на народну любов до колись однієї з найвпливовіших персон Дніпропетровщини.

Віктор Таран, політичний експерт, практикуючий політтехнолог: “Де він буде шукати притулок? Нагадаю, що до виборів 19-го року він себе непогано почував у Швейцарії. Думаю, він знайде де йому бути – в нього там є нерухомість”.

Олександр Кочетков, політолог: “Йому і ховатися нема де, йому треба домовлятися, йому треба щось пропонувати тим, хто його переслідує, зокрема, Сполученим Штатам. Щось таке надзвичайно цікаве, що може йому, чомусь, допоможе”.

Останнє офіційне повідомлення від Коломойського – це заперечення власної причетності до махінацій з вугіллям. Мільярдер не згоден із поширеною думкою, мовляв, нікому нічого не винен. Чому всі, окрім української ради нацбезпеки іншої думки – це ще питання.

Источник: ДніпроTV

Поділитись: