Історичний форум у Дніпрі збере близько 400 учасників

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи Історичний форум у Дніпрі збере близько 400 учасників отключены

Чи була Друга світова війна «вітчизняною» та які наслідки для України вона мала? Над цими та іншими питаннями міркуватимуть учасники історичного форуму, який пройде в Дніпрі 20-22 вересня. Про деталі заходу розповів радник очільника області Юрій Богданов.

Історичний форум «Друга світова війна: український погляд» проходитиме в Україні вперше. Провідних істориків із різних областей прийматиме Дніпропетровський історичний музей.
-Чому Дніпро та чому саме зараз? У вересні 75-та річниця форсування Дніпра. Наша область була одним із апогеїв цієї кривавої битви. Тому місце для проведення форуму – не випадкове. Крім того, навмисно не прив’язувалися до 8 до 9 травня, аби обговорити історичні події максимально предметно, без ідеології та політики, – наголосив Юрій Богданов.
У перший день, 20 вересня, науковці поділяться власними дослідженнями про війну. Лекції розраховані на вчителів та старшокласників.
Вже наступного дня – жваві обговорення теми «Як відзначати в Україні 8 та 9 травня».
У фінальний день, 22 вересня, відбудеться показ документальних фільмів про війну. Презентують і радянські, і зарубіжні кадри подій 30-40-х років минулого століття.
До участі долучаться відомі історики, як то радник із Адміністрації Президента Василь Павлов, один із авторів книги «Війна і міф» Сергій Громенко, блогер Юрій Гудименко. Очікується також візит «таємного гостя», присутність якого зробить дискусії особливо палкими.
Організатори очікують, що щодня форум відвідуватимуть близько 150 людей. Реєстрацію на участь для всіх бажаючих оголосять пізніше.

Поделиться: