Як дніпряни готуються до можливих блекаутів?

  14.12.2023 14:39   -
Новини

Генератор, ліхтарі, павербанки — флешбеки з минулої зими. Українці вже пережили повну відсутність світла. Тому до можливих блекаутів бізнесмени та пересічні дніпряни вже підготувалися.

Єгор — керуючий дніпровським рестораном. Торішній перший блекаут для них, як і для всіх українців, став справжнім випробуванням.

Одразу придбали не надто потужний генератор, тож він не виправив ситуацію повністю. Довелося відмовитися від кавомашини, більшості холодильників, не скрізь вмикали світло.

“Нам прийшлось скоротити дуже сильно наше меню. Відмовитися від складних страв, і велику кількість, як я вже казав, перейти на хоспер, який на вугіллі робить там рибу, м’ясо, все робили на вугіллі. Дуже багато проблем було з логістикою, постачаннями”, — Єгор Доленко керуючий рестораном «Sova»

До можливих відключень електроенергії  цьогоріч підготувалися краще. На додачу до придбаного рік тому генератора замовили ще один – на 12 кіловат. 

“Зробили меню, для блекаутів. Заздалегіть його підготували”, — розповідає Єгор.

У барбершопі щодня багато клієнтів, постійно працює велика кількість різного обладнання. 

У перший блекаут генератором з ними ділилися сусіди.  

Була проблема в тому, що кожен фен він десь займає по 2, 2.4 кВ потужності для того, щоб просушити, і нам треба було порахувати формулу типу, як навантажувати мережу. Як користуватися фенами, скільки тягне зарядки машини, скільки в нас воскоплав бере. Тобто, вся наша електроніка ми рахували, де що тягне, і прийшли до тієї формули, що ми по команді даємо один одному знати, що я працюю феном, пацани – увага. Ніхто фен не вмикає”, — розповідає барбер Денис Одуд

Екстрені ситуації також виникали, проте хлопці швидко знаходили рішення.  

“Коли були дні, що ми взагалі повністю без світла лишалися, пацани пішли купили налобні ліхтарі. Головне вийти переглянути на вулицю, що клієнт вийшов з нормальною зачіскою, без полосок, і все бомба”, — Денис Одуд барбер.

Дніпрянка Марина передбачливо запаслася всім необхідним перед настанням холодів. 

“Досвід минулого року показав, що треба наразі бути готовим до будь-чого. Підготувала пледики, купила їх дуже багато, тому що пледи це те, чого ніколи не буває мало. Ми не знаємо, наскільки будуть вимикати світло, ми не знаємо, як часто це будуть робити. Такі речі завжди мають бути у кожного в оселі. Павербанки завжди напоготові, завжди зі мною, декілька їх має бути теж по різним сумочкам, по різним рюкзакам. І, звісно, ж один в квартирі”, — Марина Ковальчук.

Марина – завзята прихильниця свічок і без блекаутів. Тому із великим задоволенням поповнила свою колекцію.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: