Діти ВПО та захисників України відпочивають в Італії

  14.12.2023 15:17   -
Новини

Відпочинок без сирен та вибухів. Благодійники з Італії та активна дніпрянка об’єдналися, щоб організувати українським дітям незабутній відпочинок за кордоном. Там вони будуть жити у родинах італійців та відвідувати визначні історичні місця.

Кіра – вимушена переселенка з окупованого Мелітополя. Вона разом з іншими дітьми їде до Італії. Серед них не тільки переселенці, а ще й ті, чиї батьки зараз захищають країну в лавах ЗСУ чи загинули за Україну. Поїздка буде для них ковтком свіжого повітря, бо є можливість відпочити від пережитих жахів війни. 

Кіра розповідає: «Наш улюблений будинок розтрощили, де були гроші та речі. Я вже звикла, кожен день чути вибухи. Собака лякається і проситься додому через вибухи, будинок у біді, вимикають воду і тепло.» 

Це вже четверта поїздка до Європи, організована благодійним фондом. Діти згадують про відпочинок у сонячній Італії із захватом. І з нетерпінням чекають на нові пригоди. 

Василиса каже: «Там було чудово, всім рекомендую. Там немає сирен, можна спокійно відпочивати»

«Ми жили в двоповерховому будинку. Їздили в аквапарк, зоопарк, ну і на море», — розповідає Оксана, яка їде до Італії.

«Там екологічно чисто, свіже повітря. Там дуже спокійно. Мені там не страшно відпочивати, я відчуваю підтримку від італьської родини і я там, як вдома», — каже Аня.

Ідея таких поїздок з’явилася у пані Ольги, коли вона з родиною виїхала за кордон на початку повномасштабної війни. Там вона і познайомилась з представниками місцевого благодійного фонду. Потім до них приєднався благодійний фонд «Союз спортсменів світу», засновник якого – Сергій Самойленко, який підтримав цю ініціативу. 

«В цей важкий час кожній українській родині важко, моя родина познайомилася з благодійним фондом «пуер», який працює понад 30 років і допоміг більше 8 тисячам дітей з розних країн світу. Перша поїздка відбулася в березні 2023 року», — представниця благодійного фонду «Pyer» Ольга Огданська.

Благодійникам вже вдалося відправити на відпочинок до Італії більше 120 дітей з Дніпропетровської, Запорізької, Донецької та Чернігівської областей. 

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: