Ерготерапія для військовослужбовців у Дніпрі

  15.12.2023 13:43   -
Новини

У реабілітаційному центрі Дніпра проводять заняття з ерготерапії для військових. Цей метод дозволяє відновити рухову функцію та повернути людину до звичного життя.

Дмитро отримав 9 уламкових поранень на війні, сильно пошкодив руку. Бійцю загрожувала ампутація, але кисть вдалося врятувати.

Реабілітацію військовий проходить у Дніпрі.

“Хто бачив мою руку спочатку і бачить її зараз, ніхто не вірить, що таке взагалі могло статися. Ніхто не вірив, що воно приживеться, пришивали всю добу – відірвані пальці та відірвану кисть. І на полі цих реабілітаційних робіт був приємний шок. На даний момент працюють ці два пальці повністю, а цей спочатку мене попередили, що взагалі працювати не буде, ну а ці два повернули до нормального життя”, – стверджує військовослужбовець Дмитро.

Анжела – ерготерапевтка, яка займається з Дмитром у реабілітаційному центрі.

“Наше перше знайомство почалося з того, що я залетіла в кабінет до Алли Петрівни, вона каже – новий пацієнт і я хочу взяи цю руку, а він каже не трогайте, і так я зрозуміла, що пацієнт буде дуже важкий. Найперше його заняття, ми з ним пропрацювали той момент, що йому постійно необхідно було носити рукавицю, щоб долати цю чутливість. І тепер як тільки заходить Дмитро, всі дають йому руку тиснути і він пожимає тільки правою рукою. І всі знають що потрібно працювати з ним над цим стисненням запястя”, – згадує ерготерапевтка Анжела.

Вправи на розгинання та згинання суглобів, дрібну моторику, робота з великою вагою, заняття з пластиліном. Ерготерапія передбачає різні активності для реабілітації та повернення людини до звичного життя.

https://youtu.be/SErjHRx9iTk

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: