Дніпряни прибрали у балці поруч з парком Зелений Гай

  23.09.2019 16:32   -
Новини

21 вересня, у Всесвітній день прибирання, представники департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради разом з ініціаторами від громадської організації «Street Workout» та просто небайдужими мешканцями Дніпра влаштували збирання сміття у балці приватного сектору неподалік від парку Зелений Гай.

Головна мета цього заходу – привернути увагу якомога більшої кількості людей до глобальної проблеми стихійних звалищ, закликати всіх свідомо ставитися до навколишнього середовища.
– Я живу у цьому районі. Недалеко розташований гарний парк Зелений Гай. До нього від приватного сектору можна дійти пішки стежкою через балку. Часто, гуляючи тут, я бачу, що люди викидають сміття просто під ноги, тож за якийсь проміжок часу тут утворилося ціле звалище. Я вирішила, що було б добре прибрати у цьому місці. Тоді я зняла відео, виклала його у ФБ і закликала всіх небайдужих приєднатися до прибирання. І такі люди знайшлися, – розповіла волонтерка та представниця «Street Workout Ukrainе» Олеся Василенко.
За словами дівчини, на прибирання за відгуками очікували принаймні на 50 помічників, а прийшло близько 20. Серед небайдужих була і дніпрянка Марина Вихрист. Вона прийшла разом із чоловіком і сином допомогти зібрати сміття.
– Ми тут прибирали в першу чергу для того, щоб покращити екологічний стан хоча б цього місця, і, можливо, мешканці цього району, побачивши наші старання, перед тим, як викинути сюди сміття, декілька разів подумають і не будуть цього робити. Крім того, я намагаюсь частіше брати участь у таких екологічних заходах. Адже глобально мені хочеться, щоб люди не викидали з машин недопалків або іншого сміття, аби розуміли, що сміття потрібно викидати в баки та сортувати (що взагалі ідеально). Відповідно, я хочу приходити у чистий парк, на чисту галявину у лісі, сидіти біля річки на чистому пляжі і не тому, що там прибирають, а тому, що не смітять. Адже чистота починається перш за все із себе, – зауважила Марина Вихрист.
За годину прибирання учасники заходу назбирали 20 мішків зі сміттям, переважно побутовим і будівельним, а також із битим склом і пластиком. Їх винесуть до найближчої дороги, щоб комунальники змогли забрати та вивезти.
– Ми підтримали ініціативу від представниці «Street Workout» Олесі Василенко прибрати на межі біля Зеленого Гаю, тому що наш департамент підтримує подібні заходи в будь-яку пору року і час. Ми допомогли з розповсюдженням інформації та вивезенням сміття. До того ж, у Всесвітній день прибирання одночасно із нами у різних районах міста також велось збирання сміття, звідки його теж вивезуть, – сказала заступниця начальника управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики ДМР Ольга Білашенко.
Також вона додала, що культура поводження зі сміттям не менш важлива, ніж ефективна робота комунальних служб. Департамент екологічної політики вже започаткував уроки із сортування сміття у школах, тож є надія, що майбутнє покоління буде більш свідомим