Чому у дніпровській школі №126 «забуксував» ремонт

  23.09.2019 17:24   -
Новини

Реконструкція дніпровської школи №126 триває більше року. Натомість нині роботи, які мали завершитися до кінця 2019-го, виконані тільки наполовину. Підрядник пояснює: строків не дотрималися, бо будівля виявилася в гіршому стані, ніж очікували спочатку.

Стурбовані батьки звернулися до голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Бондаренка. Очільник області провів у школі оперативну нараду.
– Діти мають навчатися в сучасних та комфортних умовах. Нині через реконструкцію, що затяглася, страждають перш за все учні. На стадіоні замість трави – бетон, внутрішній спортзал закритий, не працює частина класів. Затягувати процес далі неприпустимо. Підрядник отримав чітке завдання: активізувати роботу та суворо дотримуватися встановлених строків. Спортзала та центральний вхід мають бути завершені вже за місяць, – підкреслив голова ДніпроОДА.
Реконструкція школи №126 стартувала наприкінці квітня 2018 року. Її виконують обласним коштом. Ремонтники вже замінили всі комунікації, вікна, майже завершили фасад, оздобили деякі класи. За словами підрядника, виконали більше половини робіт. Проте завершити їх до кінця 2019-го, як було заплановано спочатку, не встигнуть.
-Коли почали ремонт, з’ясувалося, що школа у гіршому стані, ніж думали. Наприклад, виявилося, що колись на горищі була пожежа, а підлога сконструйована інакше, ніж очікували. Через це довелося переробляти проєкт, збільшилися строки та вартість робіт, – пояснив директор підрядної організації Микола Ганжа.
За його словами, нині ремонтники працюють над оздобленням класів. Невдовзі візьмуться за стадіон – там залишилося укласти штучне покриття на полі та бігових доріжках. Реконструкцію планують завершити всередині 2020 року.
– Наша школа збудована у 1961 році, відтоді вона не бачила жодного капремонту. Проблем мали море. У класах було холодно так, що ходили у валянках та шубах, з вікон дуло, гнила підлога провалювалася. І батьки, і діти, і вчителі дуже раді, що школу реконструюють. Вже цієї зими ми відчули переваги утеплення будівлі: навіть коли через аварію весь район три дні не опалювався, у школі було тепло, – поділилася директор школи №126 Наталя Пешехонова.
Дніпровська школа №126 – заклад із поглибленим вивченням іноземної мови. Вона єдина в Україні, де частину предметів викладають французькою. Там навчається понад 900 дітей.