Для екомоніторингу заводу «АрселорМіттал Кривий Ріг» створять експертну групу

  05.12.2019 15:05   -
Новини

«АрселорМіттал Кривий Ріг» – провідне гірничо-металургійне підприємство України та найбільший іноземний інвестор в країні. Водночас, діяльність підприємства впливає на навколишнє середовище і сьогодні воно є одним із найбільших забруднювачів повітря в області.
Як завод виконує взяті на себе зобов’язання із покращення екоситуації, тепер перевірятиме експертна група. До неї залучать вчених, представників влади, підприємства, громадськість. Про це стало відомо під час наради з екологічної діяльності ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», яку провів голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко.
– Турбота про екологічну ситуацію в регіоні – мій особистий стратегічний пріоритет. Першочергове завдання – знизити шкідливі викиди у повітря, аби мешканцям області стало легше дихати, – зазначив Олександр Бондаренко. – Наразі з основними забруднювачами обговорюємо швидкі та довгострокові сценарії екоінвестицій у модернізацію виробництва. Конкретні пропозиції чекаємо й від «АрселорМіттал Кривий Ріг». Підприємство пообіцяло скласти відповідний графік, в якому визначить обсяг коштів для реалізації екологічних програм та чіткі терміни виконання кожного кроку.
Для незалежного контролю за виконанням підприємством запланованих кроків зі зниження шкідливих викидів у повітря створять розширену робочу групу. До її складу увійдуть громадські організації, представники наукових інституцій Кривого Рогу, облдержадміністрації та заводу.
– До кінця 2019-го запланували узгодити з «АрселорМіттал Кривий Ріг» графік щодо технологічної модернізації підприємства та покращення екологічної ситуації в регіоні. Щокварталу незалежні експерти відвідуватимуть завод для моніторингу виконання взятих на себе зобов’язань, – сказав Олександр Бондаренко.
– «АрселорМіттал Кривий Ріг» відкрите до співробітництва та конструктивного діалогу з владою та громадськістю. За 14 років роботи компанії в Україні нам вдалося зменшити обсяг викидів в атмосферу на 50%. Але розуміємо, що треба зробити ще більше. Попереду – велика інвестиційна програма з модернізації виробництва та охорони навколишнього середовища, – зазначив в.о. генерального директора підприємства Олександр Іванов.
Як свідчить світова практика, зазвичай підприємства інвестують в екопрограми від 10 до 20% власного прибутку.