Цьогоріч у лісах Дніпропетровщини висадили понад 800 тисяч дерев

  10.04.2021 17:46   -
Новини

На Дніпропетровщині у розпалі – озеленення. У різних куточках області у 2021-му посадили понад 800 тисяч дерев. Переважно дуб, сосну, білу акацію.

Молоді саджанці приживаються й на Обухівщині. В Обухівській громаді відновлюють Миколаївській ліс. Там тільки за сьогодні засадили соснами 3 га. А це – 20 тисяч сіянців.

-Садимо сосну 8-й рік поспіль. Зараз найкраща пора. Ґрунт добре зволожений. Ще пару тижнів – і температура буде занадто висока, – розповів директор Петриківського лісгоспу Іван Яловий. – Холоди сіянцям сосни не завада. Трапляється, й у січні саджаємо, і вони добре приживаються.

Садити сосну – тонка справа. Слід мати спеціальний «меч», аби зробити лунку. Туди поміщають сіянець, який раніше виростили з насіння. Важливо, аби корінь стояв чітко вертикально й залишався рівним, наче стрижень. Інакше, кажуть лісники, не приживеться.

-Саджаємо дерева для чистого повітря. Це дуже важливо і для нас, і для природи, – поділився п’ятикласник із Миколаївки Тимофій Олексенко. – Сосни підростуть, і через багато років будемо ними милуватися.

Загалом цьогоріч на Дніпропетровщині планують висадити майже 1,5 млн дерев. На території Дніпровського, Верхньодніпровського, Марганецького, Новомосковського, Павлоградського, Криворізького, Васильківського, Петриківського лісгоспів.

Поділитись: