Чи працюють гарячі джерела на Арабатській Стрілці під час окупації – відповідь очевидця

  06.07.2022 13:34   -
Новини

На Арабатську Стрілку, яка до повномасштабного російського вторгнення була одним із найпопулярніших морських курортів країни, приїжджали не лише заради протяжних піщаних пляжів та теплого Азовського моря, а й за можливістю побувати на її знаменитих гарячих джерелах. Яка ситуація там зараз, коли регіон знаходиться під російською окупацією, і чи доступні джерела для відвідування, можна дізнатися з нещодавніх відео місцевого блогера, опублікованих на Youtube. Про це повідомляє сайт Генгорка.

Геотермальні джерела виявили на Арабатській Стрілці у другій половині минулого століття під час геологорозвідувальних робіт, метою яких був пошук родовищ на косі нафти, газу та інших корисних копалин. Однак знахідка тоді не вразила, тому свердловини законсервували до найкращих часів. Місцеві жителі, почувши про цілющі властивості води з гарячих джерел, незабаром самостійно розкрили дві з них – за селищами Щасливцеве та Стрілкове – і пустили воду у вириті поряд ями-озерця. Вигляд стихійних басейнів термальні джерела Арабатської Стрілки мали до минулого року, після чого їх облагородили, перетворивши на повноцінні спа-комплекси.

З того часу відпочинок та оздоровлення на джерелах стали комфортнішими: з’явилися справжні басейни, поряд зони відпочинку з лежаками та шезлонгами, кабінки для перевдягання, прісний душ, камери схову, кафе, торгові лавки та інші зручності. Відвідувачів на косі побільшало, з особливим задоволенням на гарячі джерела їздили в холодну пору року. Але з початком війни життя на курорті завмерло. Як працюють і чи працюють взагалі термальні комплекси в окупації, чи є у них відвідувачі та що змінилося, ― з’ясував місцевий блогер, автор Youtube-каналу Sasha Travel street.

Гаряче джерело у Щасливцевому: вхід на «Територію здоров’я» безкоштовний

У лютому термальне джерело на околицях курортного села Щасливцеве звично приймало відвідувачів, які із задоволенням ніжилися в теплій воді, що приємно контрастувала з прохолодним зимовим повітрям. Але коли почалося повномасштабне вторгнення РФ на територію України, Арабатська Стрілка першою потрапила під удар, швидко опинившись захопленою ворогом. Того ж дня джерело припинило роботу.

У квітні комплекс «Територія здоров’я» знову відкрився, зробивши вхід безкоштовним для всіх бажаючих (раніше вартість відвідин загальної зони складала 20 грн., VIP-зони – 100 грн.). Однак навіть незважаючи на вільний вхід та розпал курортного сезону, джерело порожнє. Такий висновок можна зробити із нещодавнього відео, опублікованого на Youtube.

Популярний місцевий блогер побував на території комплексу та зняв невеликий відеоролик, що наочно демонструє поточну обстановку. Як видно, термальне джерело у Щасливцевому справді працює. Тільки відвідувачів можна перерахувати на пальцях однієї руки: двоє людей спокійно про щось розмовляють у басейні, ще двоє залишають територію джерела, прямуючи у бік пляжу. Про відсутність відпочиваючих свідчить і парковка, що пустує, при вході в комплекс.

На відео також помітно, що магазин та кафе, які раніше працювали на території джерела, наразі закриті. І це зрозуміло, адже відпочиваючих немає. Їхати на окуповані курорти українці не мають ні можливості, ні бажання.

Термальне джерело у селі Стрілецьке: відпочивай ― не хочу

Спа-комплекс «Арабатські терми», який півтора роки тому запрацював на базі ліквідованого стихійного басейну поблизу села Стрілецьке, також активно приймав відвідувачів аж до початку війни. Потім закрився і відкрився вже через два місяці, наполовину зменшивши плату за вхід (100 грн замість довоєнних 200 грн).

Проте, як і у випадку з термальним джерелом у Щасливцевому, відпочиваючих це не повернуло. Як можна зрозуміти з відеоролика того ж таки блогера, знятого на початку літа, «Арабатські терми» продовжують роботу, але відпочиваючих тут катастрофічно мало. У кадрі головний басейн із термальною водою, в якому жодної людини. Навколо десятки дерев’яних лежаків, з яких лише кілька зайняті відпочиваючими.

Решта території комплексу вражає пустельністю. Ні в інших басейнах, ні в зонах відпочинку, ні в альтанках людей немає. Зачинено душ Шарко, не працює фуд-корт.

На тому ж Youtube-каналі можна знайти відео з обох термальних джерел, зняті в цей же час рік тому, і відчути разючу різницю: минулого сезону тут щодня відпочивали сотні туристів, хоча вхід коштував вдвічі дорожче.

У коментарях до відео з гарячих джерел Арабатської Стрілки люди пишуть, що нудьгують за улюбленими місцями літнього відпочинку, шкодують про неможливість побувати тут цього сезону, клянуть окупантів і чекають якнайшвидшого звільнення Херсонщини.

Поділитись: