Подорожі Україною стануть дорожчими: скільки коштує відпочинок без моря у 2022 році

  06.07.2022 13:38   -
Новини

Літо вже у повному розпалі. Незважаючи на війну, українці все активніше починають займатися пошуком гарного відпочинку як в Україні, так і за її межами. На жаль, у 2022 році в нашій країні відпочинок на морі неможливий через окупацію курортів Азовського моря та мінну небезпеку на узбережжі Чорного. Тому почав активізуватись туристичний бізнес. Однак і тут не обійшлося без винятків. Оскільки такі популярні місця для літнього туризму, як острів Джарилгач чи заповідник «Асканія-Нова», тимчасово недоступні через окупацію. А ось ціни на існуючі тури зросли дуже. Чому так сталося і що буде далі, читайте у нашому матеріалі Газета “ЗОРЯ”.

Відпочинок лише дорожчатиме

Ярослав Козак, засновник клубу активного та екологічного туризму «Добре поїхали!», розповідає, що ціни не змінилися лише на 1-денні тури Києвом та околицями. Проте тури Україною, порівняно з довоєнним часом, зросли на чверть. Основна причина – дефіцит палива та його подорожчання.

Експерт прогнозує подальше подорожчання туристичного відпочинку в Україні. Каже, що ціни можуть зрости мало не на 50% від минулорічних.

Відпочинок на Закарпатті має попит

Дуже популярний напрям туристичного відпочинку – це поїздка до Карпат. Агентство Ярослава організовує туди цікаві тури тривалістю від 7 до 14 днів. Але послугами агенції «Добре поїхали!» найчастіше користуються кияни, які є постійними клієнтами. І ціни на них стартують від 3500 грн з особи.

А от у Львові ситуація зовсім інша. Справа в тому, що туди поїхало від війни дуже багато українців. Тому й попит на подібні тури там більший.

Тур Закарпаттям на 3 дні зі Львова коштує 1445 грн, тур на 7 днів – від 3500 грн. Проте харчування у цю суму не входить.

Одноденний тур на озеро Синевир та до водоспаду Шипіт коштуватиме 600 грн з особи.

Також одним із найнезвичайніших турів можна назвати тренувальні виїзди з гідами. Їхня основна мета — відпрацювання техніки пішохідного туризму, яка може стати в нагоді під час проведення рятувальних робіт у горах.