З 25 по 29 вересня мешканці Дніпра зможуть пройти безкоштовне обстеження

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи З 25 по 29 вересня мешканці Дніпра зможуть пройти безкоштовне обстеження отключены

З нагоди Всесвітнього дня серця в кожній амбулаторії загальної практики всі охочі зможуть виміряти масу тіла, артеріальний тиск, провести лабораторні дослідження крові та ЕКГ

Про це під час прес-конференції повідомила головний терапевт департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Кравець.

Також протягом тижня запланована організація такого обстеження пацієнтів на базі районних територіальних центрів соціального обслуговування населення. Мешканці міста зможуть поставити лікарям питання на тему дієтичного харчування, фізичної активності для подальшого збереження здоров’я та запобігання розвитку ускладнень серцево-судинних захворювань.

«У зв’язку з актуальністю профілактики та лікування хворих на серцево-судинні захворювання уряд України запровадив державну програму «Доступні ліки». Вона передбачає відшкодування вартості лікарських засобів, виписаних хворим за пільговими рецептами сімейних та дільничних лікарів. Наразі цією програмою користуються 126 тис. мешканців міста, з них 100 тис. мають серцево-судинні захворювання. Загалом на обліку в Дніпрі перебувають 369 тис. пацієнтів із гіпертонією, тобто кожна третя людина», – зазначила Тетяна Кравець.

З ініціативи Всесвітньої федерації серця за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО 29 вересня щорічно з 2000 року відзначається всесвітній День серця. Мета введення такого свята в Міжнародний календар – підвищення інформованості населення про небезпеку, яку несуть серцево-судинні захворювання.

Найбільш поширеними захворюваннями серцево-судинної системи є гіпертонічна хвороба та ішемічна хвороба серця, ускладнення цих захворювань – інсульт та інфаркт міокарда.

Поделиться: