Світлана СПАЖЕВА: Я ПИШАЮСЯ НАШОЮ ГРОМАДОЮ

  13.10.2021 10:50   -
Люди

Про них знімали фільм, вони найкращі в спорті, у них в шкільній їдальні готують за рецептами Євгена Клопотенка, у них є власна музична школа, плавальний басейн, привабливі інвестиційні проекти, а ще – визнання на Всеукраїнському і міжнародному рівнях. І все це про Покровську ТГ, яку очолює мудра і цілеспрямована жінка – Світлана Спажева.

Світлана Анатоліївна не лише селищний голова. Вона заступниця голови Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад України, членкиня правління, керівниця Дніпропетровського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації ОТГ та керівниця платформи з питань тендерної рівності, магістерка державного управління. Саме вона взяла на себе відповідальність за добробут понад 20 тисяч мешканців громади та розвиток інфраструктури близько 50 населених пунктів.

Світлана Спажева вдало поєднує в собі лідерські якості успішного керівника, тверду непохитність на шляху до поставленої мети, креативний підхід у вирішенні будь-яких питань, а ще – величезне почуття людяності та прагнення зробити життя кожного мешканця територіальної громади якомога комфортнішим і змістовнішим.

Напередодні 30-річчя Дня Незалежності України у Києві відбулася прем’єра короткометражного фільму «Вільні громади: успіх у деталях», підготовленого Українським кризовим медіа-центром спільно зі студією документального кіно DocNoteFilms Production за підтримки Програми USAID DOBRE.

У сюжеті розповідається про історію успіху семи громад з різних регіонів України, одна з яких – Покровська ТГ.

Світлана Анатоліївна переконана: найбільша цінність – це люди, і щоб громада була заможною і процвітаючою, потрібно інвестувати в юне покоління, аби після здобуття освіти в місті молодь поверталася додому на рідну Покровщину.

У громаді успішно працюють 20 закладів освіти, Центр дитячої творчості, КЗ ДЮСШ, інклюзивний ресурсний центр. Освітянам Покровщини є чим пишатися, адже з року в рік випускники показують високі результати при здачі ЗНО та стають переможцями предметних олімпіад і тематичних конкурсів.

Селищний голова Світлана Спажева – частий гість як у школах, так і в дитячих садочках громади. Вона опікується дітворою і достеменно знає проблемні питання кожного навчального закладу. Тому тут щороку проводять масштабні ремонти, замінюють системи опалення, віконні й дверні блоки, ремонтують покрівлі, оновлюють обладнання для їдалень, комп’ютерних класів, спортивних майданчиків тощо. Кожна школа отримала сучасний автобус, щоб підвозити дітей із найвіддаленіших куточків громади. Робиться акцент на здорове і якісне харчування. Розпочато реформу шкільного харчування в опорному закладі за рецептами Євгена Клопотенка.

Світлані Анатоліївні, як лідеру громади, важлива думка молодого покоління. Тому вона завжди дослухається до думки учнівської та молодіжної ради. У 2017 році на території ТГ розпочала свою діяльність громадська організація «Молодь Покровщини», яка активно працює над написанням інвестиційних проєктів та їх реалізацією за підтримки селищної ради. За ініціативи молоді в громаді
створено скейт-парк, реалізовано про-єкти «Розвиваємося без гаджетів», «Зелений патруль», «Дівчата мають силу».

Для молоді в громаді діє молодіжний центр «ПросторОК» зі щотижневими переглядами кіно, спільними читаннями та обговореннями книг, клубом настільних ігор. За короткий період діяльності вже налагоджено співпрацю з молодими фахівцями різних сфер діяльності та державними структурами. І, звичайно, одним з форматів роботи молодіжного центру є цифрова молодіжна робота.
Покровська ТГ – спортивний лідер області. На території громади діє громадська організація «Фізкультурно-спортивне товариство Покровщи-ни». З 2019 року з комунальної власності району до громади передано дитячо-юнацьку спортивну школу. За цей час значно покращилося фінансування школи і на утримання, і на придбання форми та спортивного інвентарю, а головне – є кошти на відрядження учнів та тренерів на змагання. Після трирічного простою запрацював плавальний басейн, діють секції з футболу, волейболу, боксу, вільної боротьби, важкої атлетики та кінного спорту (конкур).

У липні 202І року збірна Покров-ської громади взяла участь та стала переможцем у спартакіаді серед спортивних команд сільських та селищних об’єднаних територіальних громад на звання «Краща спортивна ТГ Дніпропетровщини 2021 року» та гідно представила область на Всеукраїнських змаганнях в Скадовську.
Пишаються в громаді й дівчатами-боксерками. Майстер спорту України Ірина Мельник у серпні на відкритому Всеукраїнському турнірі в Харкові стала чемпіонкою і виборола право взяти участь в чемпіонаті Європи з боксу серед жінок.

Галенко Анастасії та Мис Аріні цього року присвоєно звання «Кандидат у майстри спорту України».

Покровська дитяча юнацька спортивна школа є досить перспективним закладом громади. Її вихованці виборюють призові місця на змаганнях з боксу, футзалу, волейболу, вільної боротьби. За останні роки вони стали чемпіонами та призерами чемпіонатів Європи, чемпіонами України та області.

Козинська Вікторія – п’ятикратна чемпіонка України, срібна призерка чемпіонату Європи 2016 р., чемпіонка Європи 2017 р.

Стальченко Віталій – шестикратний чемпіон України, бронзовий призер чемпіонату Європи 2016 р., учасник чемпіонату Європи 2018 р., у 2018 р. представляв честь Покровщини в складі збірної команди України з боксу на чемпіонаті світу в Будапешті.

Вихованці секції футболу 2007-2008 років народження посіли перше місце в чемпіонаті області з футзалу та взяли участь у зональному чемпіонаті України з футзалу в Слов’янську, де здобули третє місце.

Радують спортивні досягнення наших юних кіннотників – це Спаський Богдан та Правда Влад, який виконав норматив ІІІ юнацького розряду з кінного спорту.

Розвивається в громаді й зелений туризм, освітлюються вулиці, будуються дороги, а це значить, що громада розвивається з людьми і для людей.

Як говорить селищний голова Світлана Спажева: «Я щиро пишаюся нашою громадою, кожним її жителем, хто добрим словом чи справою підтримує громаду та намагається її розвивати. Поважаючи один одного, викорінивши з думок зло і недовіру, ми разом зможемо згуртувати всі покоління».

Валентина ДЕНИСОВА

Поділитись:

Попередня стаття: