Дніпропетровський обласний кардіоцентр отримав прилади для безкоштовних операцій

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи Дніпропетровський обласний кардіоцентр отримав прилади для безкоштовних операцій отключены

Обласний кардіоцентр отримав більше 600 стентів для пацієнтів з гострим інфарктом. Хворі, які потребують імплантації стенту, можуть встановити його безкоштовно. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА

«Вартість одного стенту – від 10 до 20 тисяч гривень. Для Дніпропетровського кардіоцентру закупили імплантати за рахунок обласного та державного бюджетів. Центр надаватиме допомогу пацієнтам з інфарктом міокарда безкоштовно. Це дозволить суттєво знизити смертність від цієї недуги», – розповіли в департаменті.

Стент – спеціальна конструкція, яку поміщають в звужену судину людини. У гострий період інфарктного стану це дає максимальний ефект. Головне – швидке реагування. Операцію потрібно проводити протягом шести годин. У більшості випадків вчасне встановлення стенту рятує життя хворому. Стентування відновлює кровообіг та зупиняє розвиток інфаркту.

«Головний плюс стентування в тому, що операція триває недовго і здебільшого здійснюється під місцевим знеболюючим. Прооперований виписується із стаціонару вже через кілька днів і повертається до звичайного життя», – розповіла директор обласного кардіоцентру Олена Лугова.

Медики нагадали, що при перших симптомах інфаркту – білю у грудях, холодному поті та віддишці – треба негайно звернутися за медичною допомогою.

Поделиться: