З якими несправностями пральних машин найчастіше звертаються до сервісних центрів, розповіли експерти
Автоматичні пральні машини вже майже три чверті століття полегшують життя та побут господарок по всьому світу. За цей час із простих агрегатів з мінімумом функцій вони перетворилися на технічно просунуті прилади з безліччю програм, режимів та можливостей. Але чим складніший пристрій, тим більше проблем, з якими може зіткнутися його користувач. Про те, з якими поломками власники пральних машин найчастіше звертаються до майстрів-ремонтників, розповіли фахівці авторизованого сервісного центру Samsung компанії «Рома-Сервіс».
Несправність №1: зламався підшипник та/або сальник
За словами інженерів компанії «Рома-Сервіс», на появу цієї проблеми зазвичай вказує нетиповий шум, гуркіт і скрипи при роботі машинки, а також її сильне вібрування. Фахівці відзначають, що таке найчастіше трапляється з приладами, що перебувають в експлуатації понад чотири-п’ять років. Іноді — і з новішими пральними машинами, якщо використовувати їх надто часто та інтенсивно. Вивести з ладу підшипник та сальник, крім того, можуть неякісна вода та пральний порошок, а також надто агресивні миючі засоби. Контактуючи з сальником, вони роз’їдають його, це призводить до того, що вода проникає до підшипника.
Вирішення проблеми очевидне — пошкоджену деталь замінюють на нову. Відповідно, щоб уповільнити зношування сальника і підшипника, слід використовувати якісні засоби для прання, поставити фільтри для води і час від часу очищати барабан машинки за допомогою спеціальних засобів. Деякі моделі сучасних пралок мають функцію автоматичного очищення барабана.
Несправність №2: перестав працювати ТЕН
Те, що трубчастий електронагрівник, який відповідає в пралці за нагрівання води, вийшов з ладу, можна запідозрити по тривалості прання, що збільшилася, і погіршенню його якості. Зазвичай причиною поломки стає вапняний наліт, який з часом утворюється на нагрівальному елементі. Чим частіше ви користуєтеся пральною машиною, чим більше робите циклів прання у режимі високої температури, тим швидше з’явиться накип.
ТЕН, що перестав працювати, зазвичай замінюють новим, і це вирішує проблему. У деяких випадках нагрівальний елемент втрачає контакт з платою управління, тоді достатньо перевірити всі складові плати і усунути дефект.
Несправність №3: зламалася хрестовина
Хрестовина в пральній машині є алюмінієвою трикінцевою деталлю, яка з’єднує бак і барабан. Про те, що вона вийшла з ладу, свідчить шелест, тріск і сильний гуркіт під час прання, при цьому машинка вібрує. Полагодити хрестовину, що зламалася, неможливо, тому зазвичай її змінюють на нову.
Щоб запобігти або відстрочити час появи такої проблеми, фахівці «Рома-Сервіс» радять надавати перевагу рідким засобам для прання. Наприклад, порошкам, вони добре і швидко розчиняються у воді навіть невеликої температури, завдяки чому не залишають слідів ні на одязі, ні на деталях пристрою.
Виняток – капсули. Їхній вміст дуже схожий на рідкий гель, але зовні желатинова оболонка, яка при короткому пранні не встигне повністю розчинитися, і тоді її залишки налипнуть на деталі машинки, в майбутньому підвищивши ризик їх виходу з ладу. А ось на режимах, які передбачають цикл тривалістю від 50 хвилин, такі капсули можна використовувати, не переймаючись тим, що вони нашкодять техніці, зазначають фахівці «Рома-Сервіс».
Несправність №4: перестали працювати щітки двигуна
Якщо щітки двигуна пральної машини зносилися, йому буде складніше робити повні оберти і рухати барабан. Для сучасних моделей з інверторним двигуном така проблема не характерна, вона зустрічається в основному у старих пралок або тих, які експлуатували надто інтенсивно.
Щоб грамотно її вирішити, спочатку потрібно знайти і усунути причину, через яку щітки перестали працювати, і вже потім міняти їх. Майстри в неофіційних сервіс-центрах часто нехтують пошуком причин, це підвищує ризик того, що і нова деталь досить швидко може вийти з ладу. Зазвичай виробник поставляє щітки в комплекті з двигуном пральної машинки, тому, щоб замінити тільки їх, у компанії «Рома-Сервіс» використовують аналоги, але винятково високої якості.
Несправність №5: вийшли з ладу амортизатори
З часом амортизатори в пральних машинах зношуються, і чим частіше користуються технікою, тим швидше це відбувається. Зазвичай така проблема проявляється в тому, що під час прання машинка починає сильно стукати і стрибати, особливо в процесі віджиму. Вирішити її можна лише заміною несправних амортизаторів.
Несправність №6: зависає або збоїть електроніка
Електроніка пральної машини може вийти з ладу з різних причин. Серед найчастіших — перепад напруги в електромережі, підвищена вологість у приміщенні, де встановлена техніка, утворення конденсату внаслідок різкого перепаду температур. Тільки після з’ясування точної причини майстер визначить тип необхідного ремонту. Можливо, потрібно буде замінити блок живлення, дисплей або модуль керування, або виконати перепрошивку плати.
Щоб електроніка пральної машини якомога рідше виходила з ладу, фахівці «Рома-Сервіс» рекомендують розміщувати техніку в приміщенні з низькою вологістю, підключати пристрої через стабілізатор напруги та забезпечити якісну вентиляцію.
Несправність №7: протікає патрубок, ущільнювач або лоток для порошку
Якщо на поверхні машинки під час прання з’явилася вода, необхідно якнайшвидше завершити програму, вимкнути її та звернутися до фахівців. Причина, найімовірніше, у пошкодженому патрубку, лотку для порошку чи ущільнювачі. Перший може протікати через те, що пересох і протерся, другий – через засмічення отворів для подачі води, третій – через порушення його цілісності гострими предметами (скріпками, шпильками, блискавками на одязі тощо).
Після того, як майстер визначить причину поломки, він замінить потрібну деталь, а також додатково обробить місця з’єднання силіконовим герметиком.
Несправність №8: не працює насос
Запідозрити цю проблему можна, якщо пральна машина видає нехарактерні звуки, не може злити воду або робить це дуже повільно. У деяких випадках вода протікає на підлогу. У такій ситуації майстер сервісного центру зазвичай проводить чищення фільтра і заміну насоса, що вийшов з ладу.
Несправність №9: зламався замок люка
Це може статися з різних причин, наприклад, при спробі відкрити дверцята до характерного клацання або внаслідок перепаду напруги в мережі. Так чи інакше, машинка не зможе розпочати прання, якщо запірний механізм люка не спрацює. У більшості випадків майстер запропонує замінити замок, що вийшов з ладу.
Як запобігти поломкам пральної машини
Появі багатьох зі згаданих вище несправностей можна запобігти або значно відстрочити, якщо дотримуватися простих правил експлуатації пральної машини:
- перед завантаженням речей уважно оглядати та перевіряти їх на наявність металевих чи гострих предметів, які можуть пошкодити пральню;
- за можливістю використовувати рідкі засоби для прання, а не порошок;
- не використовувати агресивні миючі засоби та добавки;
- регулярно виконувати очищення барабана за допомогою спеціальних засобів;
- стежити, щоб не засмічувалися отвори в лотку для порошку, час від часу чистити їх щіточкою;
- не відкривати та не закривати люк машинки силою;
- регулярно провітрювати приміщення, де стоїть пралка;
- залишати дверцята машинки і лоток для порошку відкритими.
Але якщо техніка все ж таки дала збій, її ремонт краще довірити авторизованим сервісним центрам по типу «Рома-Сервіс». Насамперед тому, що такі центри є офіційними партнерами виробників побутової та електронної техніки, а отже:
- безпосередньо співпрацюють з компаніями-виробниками,
- використовують оригінальні запчастини або їх високоякісні аналоги,
- дають гарантію на замінені деталі,
- інженери проходять спеціальне навчання та сертифіковані на виконання відповідних робіт.
Крім того, офіційні сервіси відповідають за гарантійне обслуговування, а якщо усунути несправність неможливо, змінюють виріб на новий чи відшкодовують його вартість.