Хірурги Дніпра разом із американськими колегами прооперували 30 маленьких пацієнтів з усієї України

  17.09.2021 23:23   -
Загальне

За чотири дні – понад 40 складних операцій. Їх провели бригади американських та українських хірургів у Дніпропетровській обласній дитячій лікарні. Допомогли 30 маленьким пацієнтам із опіками та важкими травмами. Про це повідомила заступниця голови облдержадміністрації Ольга Горб.

«Цей проєкт втілили разом із обласною дитячою лікарнею. Провели копітку роботу. Перемовини з лікарями американських клінік, підбір «важких» дітей з різних куточків України. І ось маємо гарний результат», – зазначила Ольга Горб.

Виїзна клініка «Лікарі об’єднуються для допомоги дітям» працювала 4 дні. За цей час американські та українські хірурги провели понад 40 операцій.

«За короткий час наші медики отримали безцінний практичний досвід. Допомогли 30-ти дітям України. Плануємо продовжити співпрацю. Чекаємо на американських лікарів наступного року», – сказав міський голова Дніпра Борис Філатов.

Одночасно медики проводили пацієнту до 5 операцій. Відновлювали функції кінцівок. У більшості пацієнтів рухи обмежували рубці від важких опіків.

«Найдовша операція тривала 3,5 години. Бригади медиків змінювали одна одну, – розповів лікар-комбустіолог обласної дитячої лікарні Артем Посунько. – Ми подивилися, як працюють наші колеги. Багато чому повчилися. Застосовуватимемо цей досвід у подальшому».

У складі бригад працювали 10 американських медиків та 15 дніпровських. Комунікацію між хірургом, асистентом та операційною сестрою забезпечував перекладач, який стояв поруч під час операції.

«Вдячний обласній та міський владі за чітку організацію. Адже таку важливу місію змогли втілити в часи ковіду. Нас радо зустріли. Працювати було дуже комфортно. Готові продовжувати співпрацю», – підкреслив професор Гарвардської медичної школи, лікар Масачусетської клініки Генадій Фузайлов.

Пацієнти були віком від 1 до 18 років. Вони – з Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Київської, Луганської, Тернопільської областей.

«Два роки тому мій син отримав важкі опіки внаслідок загоряння бензину. Сильно постраждало обличчя, – поділився Андрій Коржик з Волинської області. – Дві години тривала операція. Було декілька втручань: на вухо, плече, руку. Минуло 4 дні. Марк почуває себе добре. Нічого не болить. Результат дуже класний».

Міжнародна клініка працювала у Дніпрі з 14 до 17 вересня.

Поділитись: