4 липня: свята та визначні дати

4 года ago Зоря3 Комментарии к записи 4 липня: свята та визначні дати отключены

Сьогодні в Україні відзначають День судового експерта

Щороку, 4 липня, у нашій країні відзначається День судового експерта України. Свято було засновано третім Президентом України Віктором Ющенко. Зараз в Україні працює близько 6000 судових експертів.

Завдяки їх старанній та кропіткій праці можна встановити достовірну істину, ґрунтуючись на наукових знаннях. У такий спосіб судова експертиза охороняє інтереси суспільства, права і свободи людини.

4 липня 1958 р. Харківський тракторобудівний завод випустив 500-тисячний трактор. Сьогодні підприємство продовжує свою роботу, виготовляючи сільськогосподарську техніку як для вітчизняних господарств, так і для господарств за кордоном.

4 липня 1893 р. народився український фотограф та кінооператор – Данило Порфирович Демуцький. Він був учасником зйомок кінострічки Олександра Довженка «Земля». У  Ташкенті зняв фільми «Насреддін у Бухарі», «Тахір і Зухра». У 1947-му на Київській кіностудії Данило Демуцький створив свій найбільш відомий фільм «Подвиг розвідника». За кілька днів до смерті йому присвоїли звання «Заслужений діяч мистецтв Української РСР».

Сьогодні святкують іменини: Олексій, Миколай, Юрій, Анастасія, Максим, Микита, Антін.

Поделиться: