ОБЛАСТЬ ВІДЖНИВУВАЛА

  04.08.2020 21:59   -
Аграрії

Навіть за безлад, влаштований «зеленою» владою в управлінні вітчизняним АПК, врожай ранніх зернових на Дніпропетровщині зібрали добрий – не гірший, за минулі роки

Отже, на Дніпропетровщині майже завершено збирання ранніх зернових. І вперше за їх кількістю наш регіон поки лідирує серед усіх областей України. Хоча першість у підсумку все ж таки може вибороти Запорізька область, де остаточні результати підбити ще не встигли…

Аграрії намолотили понад 2 мільйони тонн пшениці та близько 860 тисяч тонн ячменю. Загалом – 3 мільйони. Непоганий видався й врожай озимого ріпаку. Його в області намолотили 280 тис. тонн.

Цьогоріч погода сприяла гарному врожаю. Допомогли рясні опади у травні. Тому, незважаючи на зону ризикованого землеробства, цілій низці господарств вдалося зібрати зерна на 20-25% більше за показники минулих років. Недарма народна мудрість засвідчує – якщо 4 дощики у травні, агрономи. не потрібні.

Найвищу середню урожайність, як завжди, продемонстрували сільгосптоварови-робники Новомосковського району – 51,4 ц/га. Дещо відстали Синельниківський (49,7 ц/га) та Магдалинівський (49,4 ц/га) райони. Таку картину ми спостерігаємо щороку: новомосковці – беззастережно перші, а за «срібло» та «бронзу» з перемінним успіхом змагаються ще 5-6 районів. Так само, як у футбольній першості з «Шахтарем» та іншими командами.

Закінчення жнив стало приводом для чергової фо-тосесії губернатора Олександра Бондаренка. І в масці на полі встиг попозувати перед фотографом, і без неї, і на фоні комбайна. Ніхто вже не дивується тому, що керівник облдержадміністрації поводиться, наче неповнолітня «зірка» «Інстаграму». Для повноти картини не вистачає тільки губ, складених «качечкою»!

Заодно він і прокоментував: «Область вийшла у національні лідери за результатами збирання ранніх зернових. Все – завдяки зусиллям наших аграріїв. Вони щороку збільшують потужності: закуповують сучасну техніку та втілюють нові технології у вирощуванні культур…»

Свіжа думка компетентного фахівця. Якщо хтось не зрозумів – це жарт. Бо який стосунок до «закупівлі сучасної техніки» та «впровадження нових технологій» має пан Бондаренко – невідомо. Адже він діє, як у відомій радянсько-дисидентській пісні: «Ми не пашем, не сеем, не строим – ми гордимся общественним строем…»

Проте всі селяни добре пам’ятають, що саме уряд «нових облич», яким він призначений, ліквідував профільне міністерство агропромислового розвитку. Ось воно дійсно впроваджувало та супроводжувало програми, які могли полегшити життя тим, хто працює на землі – від ферме-ра-одноосібника до потужних господарств з багаторічною історією. А сам Бондаренко санкціонував знищення обласного агродепартаменту, де працювали професіонали.

З будівництвом в області в Олександра Бондаренка, між іншим, також не дуже. Сумнозвісний проект реконструкції Дніпропетровського аеропорту буксує на повну. Залишається хіба що фотографуватися з паперовими макетами. Тож чекаємо на нові губернаторські світлини з ланів – попереду ще збирання пізніх зернових (кукурудза, просо, гречка) і технічних культур – соняшнику й цукрового буряку.

Заздалегідь даруємо прес-службі ОДА заголовок «Як губернатор стрибав у гречку». Напередодні місцевих виборів він може стати дуже й дуже показовим!

Поділитись:

Наступна стаття: