ОБЛИЧЧЯМ ДО СЕЛА
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/1_20230726_130248.jpg)
З початку року аграрії області взяли доступних кредитів на понад 242 мільйони гривень.
Цьогоріч 56 аграріїв регіону вже встигли скористатися урядовою програмою «Доступні кредити 5-7-9». Загалом вони взяли позик більш ніж на 242 мільйони у вітчизняній валюті. Область – серед лідерів за кількістю укладених договорів.
«Кредитування аграріїв не припиняється. Наразі вони активно готуються до весняно-польових робіт. Запасаються всім необхідним. На все це потрібні кошти. Підтримку надає держава», – зазначає директорка департаменту економічного розвитку ДніпроОВА Яна Худенко.
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/88f575e612a8dba6756207d010dc2f99e78ff7c7.png)
Аграрії можуть витратити кредитні гроші на закупівлю сільгосппродукції, насіння, добрив, засобів захисту рослин, палива, запасних частин для техніки, на оплату праці робітників чи оренду.
У держпрограмі беруть участь десятки банків-партнерів. Аби отримати позику, варто ознайомитися з умовами. Далі визначитися з метою кредитування. Обрати банк, зібрати пакет документів. Після цього подати заявку.
Кредит за програмою «5-7-9» можна взяти на термін до 10 років. Максимальна сума для агробізнесу – 60 мільйонів гривень. Для переробних підприємств – 150 мільйонів.
Довідка «Зорі»
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo-2023-06-30-13-49-01.jpg)
Загалом у 2023 році урядовою ініціативою скористалися 660 агропідприємств Дніпропетровщини. Вони отримали більш ніж 3 мільярди гривень.
Також діє грантова держпрограма зі створення садів та теплиць.
Дмитро САПА