Вiд стрессiв та хвороб: східна гімнастика допомагає українцям

  11.03.2020 01:58   -
Здоров'я

«У мене був повний «букет» хвороб: я перенесла інфаркт, інсульт, була буквально прикутою до ліжка, – згадує 89-річна киянка Нонна Федорівна. – Я сама лікар, але вже не сподівалася, що мені щось може допомогти. Та коли я стала потроху пробувати виконувати вправи східної практики цігун Фалунь Дафа, то відчула прилив сил. Я швидко відновила своє здоров’я. Тепер і домашню роботу виконую, і ходжу на заняття в парк».

Для душі й тіла

Нонна Федорівна розповідає, що такі зміни з нею сталися після того, як вона почала не тільки робити вправи, а й інакше ставитися до життя й до людей. «Я зрозуміла, що мої хвороби пов’язані з моїм внутрішнім душевним станом. Почала працювати над собою, а не намагатися змінювати інших», — розказує жінка.

Історія Нонни — одна з багатьох, які мають українці, що почали самовдосконалюватися й змінювати свій характер та поведінку відповідно до принципів: чесність, доброта, терпіння. Ці чесноти лежать в основі східної гімнастики Фалунь Дафа (або Фалуньгун). Окрім внутрішньої роботи над собою, ця практика містить і п’ять комплексів нескладних енергетичних вправ, які сприяють оздоровленню тіла. Щоб їх виконувати, не потрібна якась спеціальна підготовка. Вони під силу людям будь-якого віку.

В Україні практика Фалунь Дафа поширюється вже понад 25 років. Заняття проходять безкоштовно в залах або парках багатьох міст, зокрема в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Вінниці, Харкові та інших.

Ефективність для здоров’я

Лікар-терапевт Юрій Орлов, який вивчав вплив системи Фа-лунь Дафа, зазначає: «Під час практики відновні процеси охоплюють усі системи організму». Лікар дійшов висновку, що у людей, які займаються Фалуньгун, підвищується психічна витривалість, поліпшуються загальне самопочуття, сон, пам’ять, знижуються або зникають психічна напруга, занепокоєння, депресія.

1998 року на прохання Національного спортивного комітету КНР було проведено дослідження впливу Фалуньгун на психічне й фізичне здоров’я. Воно показало, що загальна ефективність цієї східної гімнастики в лікуванні захворювань становить 98,8%.

До того ж у 88,4 % практику-вальників психічний стан помітно покращився. Також, почавши самовдосконалюватися за Фалуньгун, більша частина досліджених позбулася поганих звичок. Наприклад, 99,5% опитаних міста Ухань кинули палити та вживати алкоголь.
Схожі результати досліджень отримали й у США, Білорусі, на Тайвані та в інших країнах.

Визнання у світі

Систему самовдосконалення Фалунь Дафа вперше було відкрито широкому загалу 1992 року в Китаї. Відтоді практика поширилася у більш ніж І00 країн і регіонів світу, де вона здобула понад 4000 нагород за внесок в оздоровлення суспільства. У деяких державах її викладають у школах і поліцейських академіях.

Книгу «Чжуань Фалунь», де викладені основи вчення Фалунь Дафа, перекладено більш ніж на 40 мов світу. її можна прочитати на сайті Falundafa. org

2001 року засновника Фалунь-гун майстра Лі Хунчжи було номіновано на Премію Сахарова за свободу думки. У 2000 і 2001 роках його двічі висували на здобуття Нобелівської премії миру. 2007 року майстра Лі було включено до рейтингу 100 найгені-альніших людей сучасності, який склала британська консалтингова компанія Creators Synectics.

Переслідування у КНР

Проте вище керівництво Комуністичної партії Китаю занепокоїло надзвичайно стрімке зростання популярності Фалуньгун. Воно злякалося, що може втратити ідеологічний контроль над свідомістю людей. За наказом колишнього генерального секретаря КПК Цзян Цземіня 20 липня 1999 року почалося переслідування послідовників Фалуньгун. їх почали запроторювати до виправно-трудових таборів. Там вони зазнавали тортур, через які багато хто загинув.

Щоб виправдати репресії проти Фалуньгун, компартія Китаю розгорнула в країні пропагандистську кампанію, яка сіяла ненависть до прихильників цієї практики. Через посольства й консульства КНР наклепницька інформація потрапляє й до інших країн.

Переслідування Фалуньгун у КНР триває й досі. Його вже засудили в багатьох країнах. Резолюція Європарламенту щодо Китаю 2005/2161 (INI) і Резолюція Конгресу США (H. RES. 343) закликають світову спільноту допомогти зупинити ці переслідування. Нещодавно репресії у кНр засудив і Міжнародний трибунал у Лондоні.

Більше інформації: http://fofg.in.ua тел. (050) 94 61 356, Юрій

Поділитись:

Попередня стаття: