ВИЛІКУВАВ СЕБЕ САМ
Дніпровський пенсіонер позбувся болів у спині і шиї за допомогою саморобного масажера.
Оскільки наша медицина перебуває в нескінченному процесі реформування, а ліки досить недешеві, все більше українських пенсіонерів вважають за краще не ходити по лікарнях і аптеках, а по можливості лікуватися самостійно. В контексті ж тривалого коронавірусного карантину самолікування стало вдвічі актуальнішим…
Хтось використовує для поліпшення здоров’я трави і бабусині рецепти, а хтось -будь-які підручні матеріали. Зокрема, дніпровський пенсіонер Григорій Бридун зробив лікувальний масажер для хворої спини з… кількох десятків пластикових кришечок від пляшок з-під мінералки.
– Мені вже за 80 і болячок, звичайно, вистачає, – розповідає Григорій Васильович. – Але років десять тому особливо стала турбувати спина в ній з’явилися постійні болі, а в шиї при поворотах голови лунав неприємний тріск. Медики виявили у мене відкладення солей та остеохондроз і порекомендували масаж, курс якого, як відомо, влітає в копієчку. Ось тоді у мене й виникла ідея власноруч зробити масажер.
Точніше кажучи, Григорій Васильович не став «винаходити велосипед», а виготовив масажер за принципом іплікатора Кузнєцова, трохи вдосконаливши конструкцію: збільшивши кількість секцій і зубців на них. Для цього народному винахіднику знадобилося близько 60 штук кришечок від пластикових пляшок, на яких він за допомогою скальпеля вирізав по 16-17 зубців (у вигляді корони). У денцях пробок Григорій Васильович просвердлив по два отвори (як у ґудзиках) і за допомогою кордової нитки нашив їх на попередньо розмічену щільну тканину (підійде і дермантин) з таким розрахунком, щоб відстань між краями пробок становила приблизно 1 см. При
цьому посередині шматка Григорій Васильович залишив просвіт шириною 4-5 см, аби зубці пробок не потрапляли безпосередньо на хребет.
Виготовлений масажер, за словами нашого читача, виявився на диво ефективним. Болі в спині і тріск у шиї у нього пройшли вже після кількох сеансів, але Григорій Бридун продовжує періодично використовувати масажер для профілактики остеохондрозу та радикуліту.
Крім того, за його словами, після лікувальних сеансів поліпшується сон і проходить головний біль.
– Був у мене і фабричний, покупний аплікатор, але толку від нього практично не було, я на ньому навіть засинав, – каже народний умілець. – А ось на моєму масажері не заснеш – багатьом спочатку і 10 хвилин пролежати на зубцях боляче (наприклад, мій онук Денис «сеанс» витримує насилу), зате лікувальний ефект потім – безперечний!
За словами Григорія Васильовича, користуватися його масажером треба так: покласти тканину зубцями вгору на диван чи ліжко і лягти зверху болючим місцем. Тривалість сеансу становить 35-40 хвилин, при цьому пацієнт переживає кілька відчуттів – спочатку виникає досить сильне поколювання (адже в масажері – до 1000 зубців!),
потім з’являється тепло і в кінці – досить сильна пульсація тіла. Коли пульсація припиняється, сеанс можна вважати успішно проведеним і закінченим.
Вікторія КОКОШКО, лікар-терапевт:
– Дія саморобного масажера аналогічна іплікаторові Кузнєцова і заснована на посиленні кровообігу в больових зонах та стимуляції біоактивних точок на тілі людини. При болях у спині іплікатор накладають уздовж хребта і, забезпечивши щільне прилягання його елементів до поверхні шкіри, лежать на спині упродовж півгодини. Сеанси проводять курсом протягом 14 днів, потім потрібно зробити перерву на кілька тижнів і можна повторити.
Під час процедури стежте за своїм самопочуттям. Нормою вважається відчуття тепла і терпимого болю. Сеанс можна продовжувати, доки шкіра не почервоніє.
Протипоказаннями до застосування іплікатора є гнійничкові захворювання шкіри, тромбофлебіти, наявність злоякісних і доброякісних утворень у місці впливу масажера.
До речі, виріб Григорія Васильовича користується великим попитом серед його знайомих і сусідів – на їх прохання умілець зробив вже понад три десятки ма-сажерів, причому не тільки широких – для спини, а й вузьких – для шиї, а також пристосованих спеціально для стоп – для профілактики плоскостопості, зняття втоми і напруги в ногах.
Тепер щасливі власники аплікаторів «від Васильовича» постійно ними користуються, дуже задоволені результатом і вдячні нашому герою.
Ірина КАДЧЕНКО, фото автора