У поле зору потрапили майже 40 тендерів
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-12_09-27-08.jpg)
Вкотре відбулося засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність». Цього разу також розглядали тендери, що викликають питання…
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-12_09-26-38-1110x740.jpg)
«Серед розглянутих тендер Кам’янського підприємства-теплопостачальника. Замовлення – ремонт та обслуговування систем опалення. Підрядником стала компанія, «за душею» якої – нічого. Ані фахівців, ані техніки. Похвалитися не може й досвідом, бо заснована менше двох місяців тому. Подібна ситуація й на закупівлі послуги з видобутку піску. Цих замовників перевірять профільні служби», – зазначає перший заступник начальника ОВА Володимир Орлов.
Зазвичай таких питань можна уникнути. Для цього замовнику, оголошуючи закупівлю, варто було б конкретніше прописати критерії, додала заступник начальника відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби Любов Ополоннік. Не тільки наявність матеріально-технічної бази, а й працівників та досвіду.
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-12_09-27-04-1110x740.jpg)
«Не роблячи цього, ви провокуєте підприємства, в яких нічого немає, заходити на ринок», – пояснює вона.
Також у поле зору робочої групи потрапили майже 40 тендерів на ремонт доріг Павлоградського та Новомосковського районів. Як з’ясувалося – на десятки мільйонів гривень та в самі холоди, що суперечить технології.
Цікаво, чи не зійде цей асфальт разом зі снігом?!
Такі моменти треба враховувати. Аби кожна бюджетна гривня на Дніпропетровщині використовувалася максимально ефективно.
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-12_09-26-48-1110x740.jpg)
Це постійно залишається на контролі держави та обласної військової адміністрації.
Віктор МАЙСТРЕНКО