У поле зору потрапили майже 40 тендерів

  13.12.2023 12:06   -
Влада

Вкотре відбулося засідання  робочої групи «Прозорість та підзвітність». Цього разу також розглядали тендери, що викликають питання…

«Серед розглянутих тендер Кам’янського підприємства-теплопостачальника. Замовлення – ремонт та обслуговування систем опалення. Підрядником стала компанія, «за душею» якої – нічого. Ані фахівців, ані техніки. Похвалитися не може й досвідом, бо заснована менше двох місяців тому. Подібна ситуація й на закупівлі послуги з видобутку піску. Цих замовників перевірять профільні служби», – зазначає  перший заступник начальника ОВА Володимир Орлов.

Зазвичай таких питань можна уникнути. Для цього замовнику, оголошуючи закупівлю, варто було б конкретніше прописати критерії, додала заступник начальника відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби Любов Ополоннік.  Не тільки наявність матеріально-технічної бази, а й працівників та досвіду.

«Не роблячи цього, ви провокуєте підприємства, в яких нічого немає, заходити на ринок», – пояснює вона. 

Також у поле зору робочої групи потрапили майже 40 тендерів на ремонт доріг Павлоградського та Новомосковського районів. Як з’ясувалося  – на десятки мільйонів гривень та в самі холоди, що суперечить технології.

Цікаво, чи не зійде цей асфальт разом зі снігом?!

Такі моменти треба враховувати. Аби кожна бюджетна гривня на Дніпропетровщині використовувалася максимально ефективно.

Це постійно залишається на контролі держави та обласної військової адміністрації.

Віктор МАЙСТРЕНКО

Поділитись: