«Пріоритетом має бути підтримка військових»

  31.01.2024 12:22   -
Влада Суспільство

На черговому січневому засіданні робочої групи «Прозорість та підзвітність» учасники проаналізували декілька сумнівних  публічних закупівель.

На третьому у 2024  році засіданні фахівці робочої групи «Прозорість та підзвітність» перевірили доцільність ще декількох публічних закупівель. Про це повідомив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.

«Проаналізували закупівлі за січень. Виникла потреба зібрати робочу групу «Прозорість та підзвітність». Розглянули декілька тендерів, до яких виникли питання. Ще раз хочу наголосити. Витрачати кошти під час війни треба раціонально. У пріоритеті має бути підтримка військових», – підкреслив   Володимир Орлов.

На обговорення, зокрема, винесли торги, оголошені Кам’янським. Два з них – ремонт доріг на понад 24 мільйони гривень. Виявили, що завищена вартість будівельних матеріалів. Заощадити можна щонайменше 3,5 млн грн.

Вже традиційно на засідання потрапила закупівля послуг з озеленення. Учасники робочої групи зазначили, що витрачати мільйони на посадку і догляд за однорічними квітами недоцільно.

Заслухали представників Кривого Рогу. Місто вирішило витратити майже 10 млн грн на прибирання парків та скверів. Більше того – підрядник не має досвіду робіт з благоустрою. У підпорядкуванні в нього лише десяток робітників. Хоча за умовами тендеру їх повинно бути 24…

Здивувало одне з комунальних підприємств. Там збираються придбати рідкий хлор в іншій області. Хоча його можна було купити на Дніпропетровщині значно дешевше.

Замовникам усіх тендерів рекомендували їх переглянути. Проаналізувати, чи не витрачають вони зайвих коштів та ретельніше придивитися до підрядників…

Михайло ШАРІЙ

Поділитись: