ПОДАТОК НА ГОРОД

  08.12.2021 11:40   -
Влада

Відтепер громадянам доведеться сплачувати податок за землю, на якій вони вирощують продукцію для особистого вжитку. «Зелена» влада подбала!

На дрібних землевласників наразі поклали мінімальне податкове зобов’язання, яке в народі вже встигли охрестити «податком на город». Цей грошовий збір всі ми сплачуватимемо навіть із невеликих ділянок землі, на яких зазвичай вирощують овочі не на продаж, а для власного споживання.
Податок на город з’явився внаслідок ухвалення так званого «ресурсного» законопроекту №5600, який значно розширює в Україні базу оподаткування.

Кому доведеться платити?

Сплачувати його доведеться всім власникам земельних ділянок, які перебувають за межами населених пунктів. На присадибні ділянки ця норма не поширюється. Хоча у першій редакції законопроекту вона розповсюджувалася і на них. Проте з другої редакції її вилучили.

А от щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, то за них платити доведеться. При цьому площа ділянки, з якої братимуть податковий збір, має бути не менше ніж 50 соток. Однак спочатку йшлося про більшу площу – 2 гектари. Проте потім цю норму скоротили вчетверо.

Щодо міст, то податок доведеться платити і за ту землю, яка знаходиться в межах міста, якщо її площа стартує від 50 соток та вище.

Скільки сплачувати?

Законом встановлено мінімальну суму податку. Вона становитиме 5% від нормативної оцінки землі. У середньому по Україні це приблизно 1500 гривень: десь трохи менше, а десь і більше. Платити потрібно буде щорічно – незалежно від того, має власник дохід від цієї землі чи ні.

Найімовірніше, таким чином влада хоче змусити дрібних землевласників відмовитися від своїх ділянок і продати їх за безцінь. Особливо, якщо це стосується пенсіонерів, які й так ледве зводять кінці з кінцями. Саме вони за таких умов першими будуть змушені відмовитися від своїх земельних ділянок…

Андрій ФІЛІМОНОВ

Поділитись:

Попередня стаття: