ПЕНСІЇ-2020

  24.06.2020 01:40   -
Влада

Знаємо, наскільки ця тема важлива для наших читачів. Тому постійно запрошуємо до редакції керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрія КОЗАКА. Під час наших гарячих ліній телефон завжди аж розривається від дзвінків. Так було і цього разу…

– Мої вітання, Юрію Івановичу. Ганна Олійниченко, Кам’янське. У травні було проведено індексацію пенсій, але не всі отримали підвищення. Чому?

– Індексація передбачена для тих, хто отримує пенсію за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та за вислугу років. Але визначений законом коефіцієнт для індексації у розмірі 1,11 застосовується не до розміру пенсії. Індексації підлягає показник середньої зарплати, який враховується при нарахуванні пенсії. Це середня зарплата за 2014, 2015 та 2016 роки, збільшена на 1,17. Саме її помножують на коефіцієнт підвищення. Наприклад, 3764,40 х 1,17 х 1,11 = 4888,83 гривні.

А розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально – залежно від стажу та заробітку, з якого сплачувались страхові внески. Якщо ж після перерахунку розмір підвищення становив, наприклад, 60 гривень, то ця сума автоматично збільшується до 100 гривень.

Також розмір пенсійних виплат в одержувачів пенсій, які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки і 30 років жінки), не може бути нижчим за 2100 гривень.
– Дякую за пояснення.


– Марія Куліш із Кривого Рогу турбує. Я – пенсіонерка, зараз звільняюся з роботи. Чи необхідно мені повідомляти про це Пенсійний фонд?

– Доброго дня. Так. У разі звільнення пенсіонер має подати до органу Пенсійного фонду України заяву, в якій повідомити про дату звільнення. До заяви необхідна копія трудової книжки із записом про звільнення або копія цивільно-правового договору.
Зрозуміло!


– Василь Ілліч Зайвий, Дніпро. Мені 82 роки. З квітня я отримав щомісячну компенсаційну надбавку. Скажіть, вона разова чи постійна? І ще кум мій цікавиться, йому 80 у листопаді – чи отримають таку доплату усі пенсіонери, кому виповнюється 80?

– Давайте подивимось постанову Кабміну від 01.04.2020 року. Вона передбачає, що «з 1 квітня 2020 року особам, які отримують пенсію і яким виповнилося 80 років і більше, встановлюється щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 500 гривень – якщо розмір їх пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій тощо) не перевищує розмір середньої зарплати в Україні, з якої сплачено страхові внески».

Додатково хочу зазначити – для 80-річних (або старших за віком) пенсіонерів, які мають страховий стаж 20 років для жінок і 25 років для чоловіків, пенсійна виплата не може бути меншою за 2600 гривень.
Дуже добре. Спасибі!


– Я з Апостолівського району. Валентина Семенівна. Нарешті до Вас додзвонилася! Постійно зайнято та зайнято.

– Так, дуже багато дзвінків сьогодні. Вибачте за незручності!

– Чула, що з 1 липня нас вкотре чекає перерахунок пенсій. З чим це пов’язано і чи всіх пенсіонерів він торкнеться?

– Законом України «Про Держбюджет України на 2020 рік» з 1 липня насправді передбачено збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – з 1638 до 1712 гривень.
Таким чином, будуть перераховані розміри мінімальної та максимальної пенсії, а також розміри інших надбавок та підвищень до пенсій, розмір яких залежить від зазначеного мінімуму. Я маю на увазі підвищення учасникам війни, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, пенсію за особливі заслуги перед Україною, допомогу на догляд тощо.
Також перерахуємо надбавки за понаднормативний стаж, але крім пенсіонерів, що працюють або здійснюють підприємницьку діяльність. Таким перерахунок зробимо після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності – з урахуванням прожиткового мінімуму, який буде діяти на дату звільнення.

– Ну, це не про мене… Вдячна за консультацію.


– Юрій Козак?

– Так, це я. Слухаю дуже уважно!

– Якщо я отримую пенсію за вислугу, чи можна мені працювати? Або можу пенсію втратити?

– Дивіться, відповідно до чинного законодавства, пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію. Тобто пенсіонер, який отримує пенсію за вислугу років, може працювати, але лише на посадах, робота на яких не дає право на пенсію за вислугу років.

Записав Я. МОЛОДИЙ

Поділитись:

Попередня стаття:

Наступна стаття: