ПАВЛОГРАД ЗНОВУ БЕЗ ВОДИ
Обласна влада бездіє, а жителі Західного Донбасу вже вимагають від президента втрутитися.
Мешканці Павлограда знову залишилися без води на невизначений термін. ДП «Дніпро -Західний Донбас» зупинило водопостачання. Вкотре втомившись чекати реакції від обласної влади, місцеві жителі направили главі держави відкритого листа з вимогою вплинути на ситуацію.
У квартирах та будинках міста шахтарів знову «сухі» крани і знову – жодної конкретики. Коли дадуть воду, в Павлоградській міськраді не повідомляють. Замість цього містянам надали низку адрес, за якими працюють колонки та артезіанські свердловини. Люди з роздратуванням зметикували – значить, нове лихо надовго.
Дніпропетровські облдержадміністрація та облрада також мовчать, тому про масштаби припинення водопостачання можна лише здогадуватися. Втомившись від бездіяльності обласної влади, місцеві мешканці направили Володимирові Зеленському відкритого листа з вимогою припинити шантаж жителів міста і негайно втрутитися в ситуацію.
Текст листа на своїй сторінці в одній із соцмереж опублікував павлоградець Микола Моргунов.
«Вимагаємо припинити шантаж населення міст Павлоград, Тернівка та Першотравенськ з боку підприємств, які відповідають за водопостачання зазначених міст. Серед них – державне міжрайонне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Дніпро – Західний Донбас», міські водоканали тощо.
Шантаж відбувається шляхом обмеження постачання води цілому регіону з населенням 300 тисяч осіб «за борги населення». Але більшість населення справно сплачує комунальні послуги і змушене страждати за провину боржників — а це є порушенням наших конституційних прав. Зокрема ст. 22 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ст. 4 та ст. 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Крім того, стаття 61 Конституції України чітко зазначає: «Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер». Але замість індивідуальної роботи з боржниками та обмеження водопостачання саме порушникам договорів, відбувається відключення водопостачання всьому населенню одразу — відповідають «всі за одного»
Так, водопостачання вже було відсутнє у період між 6 та 10 серпня 2020 року. Водопостачання обмежувалось вночі 6 та 7 вересня 2020 року. Також за повідомленням «Павло-градводоканалу» у зв’язку з обмеженням 5 вересня 2020 р. водопостачання Державним міжрайонним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства «Дніпро – Західний Донбас» на Павлоград, КП «Павлоградводоканал» припинило централізоване водопостачання з 7 вересня 2020 року з 9.00 на невизначений термін.
Хочемо звернути увагу — в Павлограді є вуличні свердловини з водою. Крім того, організовано підвіз води в цистернах у деякі райони міста. Тобто обмежений запас води на першочергові потреби теоретично можна зробити.
Але це вимагає часу та належної фізичної підготовки. Бо тільки фізично здорова та сильна людина здатна принести вручну води в достатній кількості. Що робити в такій ситуації людям похилого віку, немічним, жінкам з дітьми?
Є цілком реальна небезпека стрімкого розповсюдження інфекційних хвороб. Зокрема в Павлограді фіксується ріст захворюваності на особливо небезпечну хворобу COVID-19, є ризик потрапляння міста в червону зону карантину та колапсу місцевої системи медичної допомоги. Неможливість дотримання особистої гігієни на належному рівні не сприяє покращенню ситуації.
Також зазначаємо, що при цьому в Павлограді діє тариф на водопостачання та водовідведення значно вищий, ніж в інших містах України — а саме 40 гривень 45 копійок за 1 м3.
Щоб уникнути соціального вибуху в межах кількох міст регіону, вимагаємо від Президента та вищого керівництва України втрутитись у ситуацію, забезпечити виконання конституційних прав населення, зокрема права на чисту воду, та встановити і покарати відповідно до законодавства винних у виникненні даної ситуації», — зазначено у зверненні.
ДО РЕЧІ
На початку серпня цього року значна частина Дніпропетровщини вже залишалася без води в пекельну спеку. Після відключення від електропостачання за борги водоканалу «Дніпро – Західний Донбас» близько 200 тисяч жителів області змушені були набирати воду зі свердловин або купувати її.
А голова ОДА Олександр Бондаренко продовжує робити веселі селфі та розказувати нам про майбутні вагомі здобутки. Щоправда, все менше людей звертають на це увагу…
Микола ФОКІН