100 доларів для президентського тата

2 недели ago Zorya Комментарии к записи 100 доларів для президентського тата отключены

Скандал зі стипендією для Олександра Зеленського не вщухає.
Образ «простого хлопця з народу», в якому Володимир Зеленський рік тому підкорив серця виборців і зійшов на вищий в країні пост, розсипається з кожним днем.

І не випадково. У знаменитому серіалі «Слуга народу», який вклав у голови виборців образ Зеленського-президента, головний герой, учитель історії Голобородько, який став Гарантом, відмовився від привілеїв. На всю країну Зеленський в образі Голобородька кричав: «кортежі – на х .., дачі – на х .., щоб простий вчитель жив, як президент, а президент жив, як простий вчитель».

На ділі ж реальний Володимир Зеленський, отримавши булаву, щосили використовує привілеї та можливості, які дає в Україні статус президента, і ті, що він, йдучи на вибори, обіцяв скасувати.

Сплинув усього рік, а «зальоти» слідують один за одним. Глава держави вже оселився на державній дачі, яку обіцяв віддати під дитячий табір. Кортежі президента налічують більше десятка авто. Тисячі уболівальників годину чекають початку матчу тільки тому, що президент хотів першим вдарити по м’ячу. Досі Зеленський так і не пояснив скандальну поїздку на елітний курорт в Оман на новорічних канікулах. І так далі – список досить довгий…

Минулого тижня надбанням громадськості став і новий скандал. Міністерство освіти виносило на засідання Кабміну проект президентського указу про призначення довічних стипендій викладачам, що досягли 70 років. Серед них виявився батько Зеленського, Олександр Семенович – професор і завідувач кафедри Криворізького економічного інституту. Розмір виплат становить 1,5 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 2 568 гривень – трохи менше 100 американських доларів.

Спочатку здалося, що це вигадка. Надто вже мала сума. Але майже відразу ж інформацію підтвердив сам прем’єр Денис Шмигаль. «Дійсно, трудовий колектив у попередні роки неодноразово подавав кандидатуру Олександра Зеленського на присвоєння державної премії в галузі науки. На жаль, колишнім керівництвом ці подання трудового колективу відхилялися…», – заявив він.

Чи буде більш лояльним нинішній Кабмін – повинні вирішити до 30 вересня. А поки список претендентів на виплату вирішили розширити і тимчасово знизити градус народного невдоволення…

Так, формально високопоставлений синок тут начебто і ні до чого – проект указу готувало міністерство освіти і науки. Але нерозумно стверджувати, нібито глава держави не знав про це. Весь уряд формувала монокоаліція його партії «Слуга народу», і майже кожен міністр проходив співбесіду з президентом…

Тож недарма народна мудрість гласить, що курочка по зернятку клює?!

Мілан ОБРЕНОВИЧ

Поделиться: