НІКОПОЛЬ НА ЛІНІЇ ВОГНЮ

З початку війни мешканці південної частини області ледь не щоденно потерпають від атак агресора…

«Після вечірнього обстрілу Нікополя наразі вже відомо про 2 постраждалих чоловіків. З осколковими пораненнями вони госпіталізовані. Один з потерпілих – у важкому стані. Понівечені будинки. Понівечені долі. росія – країна-терорист»

Це лише єдине з багатьох повідомлень на цю тему зі сторінки очільника обласної військової адміністрації Сергія Лисака. Про постріли з важкої артилерії, вибухи та ракети або дрони-камікадзе читати доводиться ледь не щодня.

І за день (за ніч або ранок) аналогічних дописів зустрічається багато. За кожним – десятки вибухів, безліч зруйнованого. І сумне розуміння, що «далі буде»…

Але місто не здається. Нікополь та Марганець продовжують жити. І там не припиняють турбуватися про нагальні проблеми мешканців.

Мінімум щотижня тут  бачать очільника області. Йому там точно є чим займатися. І на порядку денному  завжди стоїть вода. Дивіться самі.

«Сьогодні в героїчному Нікополі. 

Разом з міським головою Олександром Саюком та очільником району Євгеном Євтушенком провели робочу нараду щодо забезпечення місцевих жителів водою. 

Домовилися про забезпечення містян технічною водою. З міжнародними партнерами – про збільшення поставок бутильованої. 

Відвідали декілька свердловин. Вже найближчим часом до 8 існуючих додамо ще 25. 

Наразі ж люди продовжують отримувати привізну воду в 21 пункті видачі по всьому місту.

Готуються в Нікополі й до можливих відключень електроенергії. Ми проінспектували пункти незламності. Загалом їх у місті півтора десятка. Там за будь-яких умов буде тепло і світло, вода та Інтернет. 

Щодня агресор обстрілює Нікополь. Виснажує, намагається забрати найелементарніше. Та як би він не лютував, за підтримки керівництва держави та місцевого самоврядування все подолаємо!»

Це ще один допис у FB Сергія Лисака. Тож  буденна робота не припиняється…

А в цей час

Понад півтисячі людей з інвалідністю та старшого віку евакуювали з Нікопольщини.

Більш ніж 550 людей з інвалідністю та старшого віку евакуювали з Нікопольщини. Їх перевезли до безпечніших  регіонів. Це добровільно та безкоштовно, повідомили в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Програма з евакуації працює із серпня 2022-го. Бажаючих залишити території, які постійно обстрілює ворог, збирають у групу та організовують виїзд. Допомагають в цьому громадські та благодійні організації», – розповіла заступник начальника ДніпроОВА Надія Задорожна.

Більшість людей приймають Закарпатська та Івано-Франківська області. Їх розселяють у санаторіях і лікарнях. Харчування та проживання – безплатні. Допомагають й з оформленням державних виплат.

Як відомо, понад сім десятків людей з Нікополя зупинилися в санаторіях Полтавщини. Цьому посприяло Мінсоцполітики.

Михайло КУЦИХ

Поділитись: