НІКОПОЛЬ НА ЛІНІЇ ВОГНЮ
З початку війни мешканці південної частини області ледь не щоденно потерпають від атак агресора…
«Після вечірнього обстрілу Нікополя наразі вже відомо про 2 постраждалих чоловіків. З осколковими пораненнями вони госпіталізовані. Один з потерпілих – у важкому стані. Понівечені будинки. Понівечені долі. росія – країна-терорист»
Це лише єдине з багатьох повідомлень на цю тему зі сторінки очільника обласної військової адміністрації Сергія Лисака. Про постріли з важкої артилерії, вибухи та ракети або дрони-камікадзе читати доводиться ледь не щодня.
І за день (за ніч або ранок) аналогічних дописів зустрічається багато. За кожним – десятки вибухів, безліч зруйнованого. І сумне розуміння, що «далі буде»…
Але місто не здається. Нікополь та Марганець продовжують жити. І там не припиняють турбуватися про нагальні проблеми мешканців.
Мінімум щотижня тут бачать очільника області. Йому там точно є чим займатися. І на порядку денному завжди стоїть вода. Дивіться самі.
«Сьогодні в героїчному Нікополі.
Разом з міським головою Олександром Саюком та очільником району Євгеном Євтушенком провели робочу нараду щодо забезпечення місцевих жителів водою.
Домовилися про забезпечення містян технічною водою. З міжнародними партнерами – про збільшення поставок бутильованої.
Відвідали декілька свердловин. Вже найближчим часом до 8 існуючих додамо ще 25.
Наразі ж люди продовжують отримувати привізну воду в 21 пункті видачі по всьому місту.
Готуються в Нікополі й до можливих відключень електроенергії. Ми проінспектували пункти незламності. Загалом їх у місті півтора десятка. Там за будь-яких умов буде тепло і світло, вода та Інтернет.
Щодня агресор обстрілює Нікополь. Виснажує, намагається забрати найелементарніше. Та як би він не лютував, за підтримки керівництва держави та місцевого самоврядування все подолаємо!»
Це ще один допис у FB Сергія Лисака. Тож буденна робота не припиняється…
А в цей час
Понад півтисячі людей з інвалідністю та старшого віку евакуювали з Нікопольщини.
Більш ніж 550 людей з інвалідністю та старшого віку евакуювали з Нікопольщини. Їх перевезли до безпечніших регіонів. Це добровільно та безкоштовно, повідомили в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.
«Програма з евакуації працює із серпня 2022-го. Бажаючих залишити території, які постійно обстрілює ворог, збирають у групу та організовують виїзд. Допомагають в цьому громадські та благодійні організації», – розповіла заступник начальника ДніпроОВА Надія Задорожна.
Більшість людей приймають Закарпатська та Івано-Франківська області. Їх розселяють у санаторіях і лікарнях. Харчування та проживання – безплатні. Допомагають й з оформленням державних виплат.
Як відомо, понад сім десятків людей з Нікополя зупинилися в санаторіях Полтавщини. Цьому посприяло Мінсоцполітики.
Михайло КУЦИХ