НЕВИДИМІ ВОЇНИ ВИДИМОГО ФРОНТУ

  29.09.2021 16:12   -
Влада

У День партизанської слави партійці «ОПЗЖ» привітали ветеранів та вшанували пам’ять героїв

День партизанської слави (відзначається 22 вересня) – свято військової слави, яке буквально дивом уціліло в епоху «переписування історії».

Цього дня депутати та активісти «Опозиційної платформи – За життя» разом з Дніпропетровською обласною організацією ветеранів поклали квіти до пам’ятника двічі Герою Радянського Союзу Олексію Федорову (у Дніпрі) – знаменитому земляку, який очолював партизанське підпілля, що діяло в Україні, Білорусії та Брянських лісах.

Партійці і ветерани вшанували пам’ять загиблих героїв-партизан і підпільників хвилиною мовчання.

«Яка б не була ситуація в країні, ми завжди покладаємо квіти. Пам’ять повинна жити! Спасибі Дніпропетровській обласній «Опозиційній платформі – За життя» за підтримку, за те, що допомагають зберегти нашу пам’ять, нашу історичну правду», – дякує Станіслав Шевченко, голова Дніпропетровської обласної ради ветеранів.

Керівник Дніпропетровської регіональної парторганізації «Опозиційної платформи – За життя» Геннадій Гуфман привітав ветеранів-партизан Дніпропетровщини.

«Низький уклін і безмежна вдячність ветеранам – всім, хто захищав рідну землю, хто ціною власного життя і нелюдських зусиль розгромив фашизм і звільнив від рабства мільйони людей. Ваші мужність і відвага, героїзм і нескореність духу є зразком для майбутніх поколінь», – зазначив політик.

За дорученням Геннадія Гуфмана до свята депутат від «ОПЗЖ» Дніпровської міськради Олексій Лещенко провідав ветеранів, які живуть в обласному центрі, й вручив їм подарункові набори. Та не стільки подарунки, скільки увага важлива для героїв. У кожного з них своя історія і вони раді, що є кому її розповісти.

«Ми партизанили в Білоруських лісах, у Вітебській області з самого початку війни. Мені тоді було 13 років, але все добре пам’ятаю досі, – згадує Микола Сергійович Гайдов. – Спасибі «ОПЗЖ» і Геннадію Гуфману, що пам’ятаєте про нас».

Візит партійців до сліз зворушив Євдокію Григорівну Гришкевич, яка з початку війни 15-річним підлітком у складі партизанських загонів у Брестських лісах підривала нацистські поїзди, не пропускаючи їх на фронт.

«Завдяки живим свідкам війни 1941-1945 років у нас є унікальна можливість дізнаватися історичну правду про події тих років. На жаль, з кожним роком їх – учасників тієї війни, стає все менше, але ми пам’ятаємо про них, про їх подвиг. І наш обов’язок – зберегти цю пам’ять», – переконаний Геннадій Гуфман.

Поділитись: