НАСУЩНІ ПИТАННЯ, які потребують вирішення

  29.12.2020 00:26   -
Влада

Сьогодні Дніпропетровщина, як і вся Україна через вірусні ускладнення переживає непростий період. Однак повноцінне життя у всіх його сферах і напрямах продовжується, у тому числі – й на рівні громадських організацій.

Підтвердженням цього став нещодавній пленум Дніпропетровської обласної ветеранської організації, де було розглянуто ряд суттєвих питань. Зокрема, задоволено прохання голови Дніпропетровської обласної ради Організації ветеранів України Станіслава Шевченка про його звільнення з цієї посади. Водночас тут же, на пленумі, Станіслава Миколайовича було обрано Почесним головою цієї досить поважної організації, яку він очолював майже два десятиліття і яка за цей час не лише зміцніла, а й отримала високі визнання на рівні держави.

Голову Дніпропетровської обласної ветеранської організації, як і її новий керівний склад, буде обрано на обласній звітно-виборній конференції, яку (знову ж таки, через певні корективи все з тими ж коронавірусними процесами) планується провести в кінці січня або на початку лютого 2021 року. Тоді ж буде прийнято й нову програму дій на майбутні роки, для чого, як відзначалося на пленумі, треба ґрунтовно готуватися.

Свої пропозиції щодо цього висловили голова Дніпропетровської міської організації ветеранів України Анатолій Федотович Клешня, заступник голови обласної ради ветеранів Сергій Володимирович Дорошев, ряд інших промовців. Було названо цілу низку невідкладних проблем, які вже тривалий час чекають свого вирішення. Передусім – належне фінансування цієї шанованої структури. Це питання, як і ряд невідкладних інших, раз і назавжди допоможе вирішити належна увага Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради, – як і до всіх інших ветеранських проблем. Адже ні для кого не секрет, що нині досить гучною проблемою постало, скажімо, питання про сплату ветеранською організацією комунальних послуг, оплату коштів за оренду приміщення тощо. На жаль, цей перелік існуючих проблем можна продовжувати. Тому обласній ветеранській структурі потрібна належна державна увага.

На пленумі також виступив депутат обласної ради Володимир Пісоцький, який зазначив, що за останні три роки ветеранська організація чимало соціально значущих проектів реалізувала завдяки тісній співпраці з командою Геннадія Гуфмана та партії «Опозиційна платформа – за життя». Ними спільно проводяться заходи, присвячені Дню Перемоги та Дню визволення від фашистських загарбників міста Дніпра й інших міст нашої області. За підтримки саме цієї по-літсили ветерани Дніпропетровщини мають можливість розвивати свою діяльність. Зокрема, організації ветеранів міста Дніпра надано приміщення для роботи та здійснено її фінансування. В цілому, члени ветеранської організації в масштабі всієї області можуть отримувати газети за передплатою, відвідувати концерти та культурно-масові заходи, а в разі потреби розраховувати на допомогу. Так, «Центр соціальної відповідальності» допомагав ветеранам та людям похилого віку під час жорсткого карантину. «Нині, – зазначив Володимир Пісоцький, – у нас є можливість безпосередньо відстоювати інтереси ветеранів в органах місцевого самоврядування. Ми політсила, що вміє нести відповідальність. 27 депутатів фракції «Опозиційна платформа – За життя», що є в обласній раді, та наші представники на всіх інших рівнях влади будуть робити
все можливе, аби організація ветеранів продовжувала свою роботу належним чином».

Голова Дніпропетровської обласної журналістської організації Олексій Семенович Ковальчук свою увагу зосередив на питаннях гласності, адже нині чимало проблем, що прозвучали на пленумі, залишаються в зоні замовчування. Він, зокрема, наголосив на тому, що газетні видання повинні продовжити свою безплатну передплату ветеранам. Треба подбати й про те, щоб обласна ветеранська організація мала свій сайт, де можна було б розповідати як про ветеранські досягнення, так і про її невирішені проблеми.

Свої побажання на наше прохання висловив і ветеран праці Петро Павлович Овча-ренко. У нього багатющий життєвий досвід. Був керівником району, обіймав ряд посад на рівні міста та області, був народним депутатом України, міністром. Він також назвав ряд проблем, які потребують розумних вирішень. Одна з найболючіших із них: як бути з тими районними ветеранськими організаціями, які раніше мали районний статус, а нині, у зв’язку з об’єднанням кількох районів в один, такий районний статус у них втрачено? Вони що – стають тепер просто первинними організаціями? Тоді це відразу ж негативно позначиться на якості всієї ветеранської діяльності. А цього в жодному разі допустити не можна. Як не можна допускати й помилок, про що також наголосив Петро Павлович, коли в деяких областях ветеранів почали ділити на перші та другі сорти. Це неприпустимо. Саме таким ось питанням оновлена обласна організація й повинна приділяти максимум своєї уваги.

Ці та інші теми ми продовжимо в наших наступних номерах. Приєднуйтеся до обговорення насущних проблем обласної ветеранської організації.

Василь ТЮТЮННИК

Поділитись:

Попередня стаття: