КРАЇНА РАД

  29.12.2020 00:32   -
Влада

Контраст між темпом і якістю життя у місті й селі неважко простежити та осмислити, від’їхавши хоча б на кілька днів у будь-який населений пункт кілометрів на 30-40 від обласного центру. Особливо зараз, коли дні короткі, а ночі – найдовші…

Найдужче це «провалля» помітне увечері, який у селі настає надто рано і життя, без перебільшення, завмирає.

Лише силою уявлення та досвіду міського життя можна себе переконати, що від розпалу ресторанних застіль децибелів нічних клубів і нескінченного потоку машин тебе відділяють якихось кілька десятків кілометрів.

Прірва між способом життя у селі й місті була завжди. Хоча час від часу, залежно від загального стану речей у суспільстві, вона то скорочувалася, то збільшувалася.

Схожа ситуація сьогодні помітна і в місці України на світовій мапі. Прочитав дві новини, які з’явилися майже одночасно. Китай випробував гіперзвуковий двигун, який дозволить облетіти землю за дві години. Працює він на чистому водні. Конструкції прототипу зроблені з особливих сплавів для прямоточного повітряно-реактивного двигуна. Тим часом інша новина про те, що повернутий Росією буксир «Яни Капу», спущений на воду у 1974 році, за інформацією Міноборони України, відремонтований і перебуває у бойовій готовності.

Гірко і смішно одночасно. Чи не так?

Ще прикріше стає від хаотичності дій і безпорадності нашої влади. Увагу привернула ще одна недавня звістка – про створення чергової Ради при Президентові, цього разу з питань сприяння розвитку малого підприємництва. Вивчивши питання, хочу повідомити, що при главі держави на сьогодні, окрім згаданого органу, невтомно працюють: Національна інвестиційна рада, Рада з питань свободи слова і захисту журналістів, Консультаційна рада по Донбасу, Координаційна рада з протидії поширення COVID-19, Рада з питань розвитку вищої освіти, Консультаційна рада у справах ветеранів, Рада з питань захисту прав забудовників, Рада соціального розвитку регіонів…

Крім того, існують подібні ради при прем’єрові, Мін’юсті, НАБУ і т. д. Схожі утворення є і в регіонах – при УМВС, податковій, ОДА. Кожна із рад налічує щонайменше 20 членів. Які їх компетенції і повноваження, схоже, не знає ніхто.

Припускаю, що кожна із цих рад, за задумом їх ідеологів, має відволікати увагу суспільства від справжніх проблем у державі. А зовсім відверто – створювати шум, галас та пустопорожню балаканину, доки потрібні люди «пиляють», вирішують і домовляються.

Спитаєте, до чого тут китайський двигун з українським буксиром? До того, що весь цей перелік «надважливих» органів забезпечує успішне топтання на місці, а часто – й відкат назад.

Завершу ще однією новиною, яку більшість вітчизняних ЗМІ подають як неймовірну «перемогу» і «ефективну допомогу» західних партнерів. Воно ніби то й логічно, адже нарешті міжнародні санкції дісталися ворога України – Путіна. Спортивний арбітражний суд (CAS) заборонив Президентові Росії відвідувати спортивні чемпіонати світу та Олімпійські ігри. У цій новині найменше турбує те, що Путін залишиться без спортивних вражень. Тривожить інше: до цього часу ні по справі Магніцького, ані по Донбасу чи Криму персональні санкції проти нього не вводилися.

Очевидно, що протистояння між Заходом і Росією виходить на новий рівень, і загострення ситуації неминуче. Все б нічого, якби в цій грі чи не основним інструментом не залишалася Україна. Бо наша ситуація і територія аж надто підходять для наступального плацдарму. А опинитися затиснутими між двох потужних геополітичних монстрів дуже не хотілося б.

Нехай і з відремонтованим «Яни Капу».

Володимир ПІСОЦЬКИЙ

Поділитись: